ویزیت پزشک کودکان گران می‌شود+جزئیات

بهرام عین اللهی روز یکشنبه در حاشیه مراسم رونمایی از سند درمان کودکان زیر هفت سال که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، افزود: هر سرمایه ای که در دوران کودکی انجام دهیم، سلامت فرد را تا بزرگسالی تضمین می کند. به عنوان مثال تعداد زیادی از افرادی که برای چشم مراجعه می کنند در ظاهر سالم هستند اما به دلیل آنکه در دوران کودکی معاینه نشده دچار تنبلی چشم شده یا افرادی که ناشنوا و کم شنوا هستند به دلیل اینکه در کودکی کاشت حلزون انجام ندادند و این دردناک است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه درمان کودکان یک درمان پایه است، گفت: برای ما قابل قبول نیست که کودک به دلیل فقر مالی خانواده در بزرگسالی دچار مشکل شود، به همین خاطر درمان کودکان زیر هفت سال کار بنیادی و اساسی است و سرمایه گذاری برای آینده سلامت جامعه انجام می دهیم.

به گفته عین اللهی، در تمام اقشار و داده‌های سنی حساس ترین بخش کودکان هستند، به همین دلیل واکسیناسیون آنها در اولویت بوده و جزو کشورهای پیشرفته در این امر در دنیا هستیم.

سالانه ۵۱ هزار کودک در کشور دچار عفونت می‌شوند

وزیر بهداشت افزود: سالانه ۵۱ هزار کودک دچار عفونت در کشور می شوند که مبتلا به پنوموکوک هستند و تزریق واکسن این بیماری از بیش از ۱۵ هزار مورد ابتلا در کودکان زیر پنج سال و ۱۵ هزار مرگ و میر جلوگیری می کند.

عین اللهی تاکید کرد: واکسیناسیون باعث شد مرگ کودکان به ۱۴ در هر هزار تولد زنده برسد، از آنجایی که ۵۰ درصد کودکان به دلیل اسهال به مراکز درمانی مراجعه می کنند مبتلا به روتاویروس هستند و تزریق واکسن می تواند عوارض این بیماریها را بکاهد.

وی همچنین تاکید کرد: بحث توزیع شیر در دولت نهادینه شده و انجام می شود و وزارت بهداشت از طرحهایی که به نفع سلامت کودکان باشد، استقبال می کند.

عین اللهی با بیان اینکه در پوشش واکسیناسیون فلج اطفال از کشورهای سرآمد هستیم، گفت: واکسیناسیون پنوموکوک و روتاویروس نیز سراسری خواهد شد.

وزیر بهداشت با اشاره به مصرف منطقی دارو، گفت: تزریق این واکسن ها از مصرف زیاد دارو و همچنین تا ۸۰ درصد از عفونت ها پیشگیری و جلوگیری می کند.
 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.