درخواست فوری حماس از جامعه جهانی/ برای توقف تجاوز صهیونیست‌ها اقدام کنید

جنبش حماس با تاکید بر اینکه آمریکا و جو بایدن مسئول اصلی تداوم و تشدید جنایات اشغالگران علیه غزه هستند، از جامعه جهانی و سازمان ملل خواست مواضع سست خود را کنار گذاشته و اقدام فوری و جدی برای توقف تجاوزات وحشیانه صهیونیست‌ها ضد مردم غزه اتخاذ کنند.

در بیانیه حماس به این منظور آمده است: اعلامیه ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی مبنی بر آغاز عملیات نظامی در جبالیا و هشدار به غیرنظامیان جهت تخلیه این منطقه در میان بمباران هوایی و توپخانه‌ای بیانگر اصرار کابینه تروریستی صهیونیستی برای ادامه جنگ نسل کشی علیه ملت فلسطین در نوار غزه از طریق بمباران و کشتار و آوارگی و ادامه تخریب تاسیسات غیرنظامی است.

خبر مرتبط
بیانیه مهم حماس خطاب به جهان/ رژیم صهیونیستی بر تداوم جنگ نسل‌کشی پافشاری می‌کند

جنبش حماس امروز (شنبه) در واکنش به تشدید حملات هوایی رژیم صهیونیستی به شهر «رفح» در جنوب نوار غزه، اعلام کرد که این رژیم بر تداوم جنگ نسل‌کشی علیه ملت فلسطین پافشاری می‌کند و آمریکا به دلیل حمایت از آن، مسوولیت این جنایت‌ها است.

جنبش حماس دولت آمریکا و جو بایدن رئیس جمهوری این کشور را مسئول تشدید جنایات رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان از جمله کودکان و زنان و سالمندان دانسته و تاکید کرد که آمریکا با سرپوش گذاشتن بر جنایت‌های فاشیست‌های صهیونیست به ادامه این جنایات کمک می‌کند.

این جنبش تاکید کرد: هیچ یک از این جنایت‌های وحشیانه موجب تضعیف قدرت و اراده مردم استوار و مقاوم ما و رزمندگان مقاومت در نوار غزه نخواهد شد و آنها تا زمان توقف کامل تجاوزات دشمن و شکست آن به مقابله و ایستادگی در برابر ماشین کشتار صهیونیست‌ها ادامه می‌دهند و به آرمان خود در راه آزادی و تعیین سرنوشت پایبند هستند.

جامعه جهانی برای توقف تجاوز صهیونیست‌ها به رفح اقدام فوری انجام دهد

حماس همچنین در یک بیانیه دیگر از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل و همه نهادهای مربوطه خواست تا برای توقف فاجعه انسانی ناشی از حمله جنایتکارانه صهیونیست‌ها به رفح اقدام فوری انجام دهند.

این جنبش تصریح کرد: تداوم سیطره ارتش جنایتکار صهیونیستی بر گذرگاه رفح و بسته شدن این گذرگاه برای ششمین روز متوالی موجب اخلال جدی در روند ورود کمک‌های بشردوستانه و پزشکی به نوار غزه در بحبوحه تداوم تجاوزات وحشیانه اشغالگران شده است. علاوه بر آن مجروحان امکان خروج از غزه برای مداوا را ندارند و این موجب تشدید فاجعه انسانی در غزه می‌شود.

جنبش حماس، رژیم اشغالگر صهیونیستی را به خاطر جنایت نسل کشی و به راه انداختن جنگ قحطی و گرسنگی علیه مردم غزه مسئول کامل این فاجعه دانسته و تاکید کرد: باید تدابیر لازم و فوری از سوی جامعه جهانی جهت وادار کردن رژیم اشغالگر صهیونیستی به توقف تجاوزات آن علیه غزه، عقب نشینی از گذرگاه رفح و بازگشایی این گذرگاه و تسهیل ورود کمک‌های اضطراری و پزشکی برای مردم محاصره شده در نوار غزه اتخاذ گردد.

این بیانیه‌ها بعد از آن صادر شد که صهیونیست‌ها همچنان به تجاوزات وحشیانه خود در مناطق مختلف غزه ادامه می‌دهند و مانع ورود کمک‌های بشردوستانه و پزشکی به غزه می‌شوند.

در همین زمینه دیروز ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای از اهالی جبالیا که به آن منطقه بازگشته‌اند خواست فورا منطقه را ترک کنند، این در حالی است که براساس آمارهای غیر رسمی موجود، بیش از ۱۵۰ هزار نفر در حاضر در این شهر حضور دارند.

در این بین روزنامه عبری هاآرتص هم در گزارشی از ثبت حضور قابل توجه حماس در مناطق شمال نوار غزه خبر داد؛ مناطقی که چند ماه پیش تل‌آویو ادعای پاکسازی کامل آن را از حضور نیروهای نظامی حماس اعلام کرده بود.

این رسانه صهیونیستی در گزارشی که دیروز شنبه منتشر شد به نقل از مسئولین عالی‌رتبه نظامی اسرائیلی که نام آنها را ذکر نکرد، نوشت: بعد از عقب نشینی نیروهای نظامی از بخش‌‌هایی از نوار غزه که در آوریل (ماه گذشته میلادی) صورت گرفت، حماس موفق شد ساختار خود را مجددا در منطقه شمال بازسازی کند. ارتش اسرائیل به همین خاطر خود را برای یک جنگ دیگر در شهر جبالیا آماده می‌کند، این جنگ در شرایطی آغاز می‌شود که چند ماه پیش اسرائیل رسما اعلام کرد ساختار نظامی حماس در این منطقه به طور کامل از بین رفته است.

هاآرتص در ادامه ادعا کرد: ارتش اسرائیل قصد دارد بخشی از نیروهای خود را که برای تهاجم به رفح آماده کرده بود بار دیگر برای حمله به جبالیا در اطراف آن مستقر کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.