تظاهرات گسترده حامیان غزه در خیابان‌های توکیو

 گروهی از مردم توکیو به همراه نمایندگان و اعضای سازمان‌های حقوق بشری از کشورهای مسلمان، شامگاه شنبه (به وقت محلی) در اعتراض به حملات رژیم صهیونیستی به غزه و در حمایت از مردم فلسطین، ابتدا در پارک جینگو دوری در منطقه چیودا توکیو گرد هم آمدند.

این گروه از مردم توکیو پس از گرد هم آمدن در پارک جینگو دوری، از این محل به سمت گذرگاه شیبویا که یکی از نقاط اصلی مواصلاتی پایتخت ژاپن است، راهپیمایی کردند.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی با حمل پرچم‌های فلسطین، شعارهایی از جمله «مرگ بر اسرائیل»، «هم اکنون آتش بس»، «غزه را نجات دهید» و «فلسطین را از رودخانه تا دریا آزاد کنید» را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین سر دادند.

به نوشته آناتولی، این راهپیمایی که با حضور نیروهای پلیس توکیو و تحت تدابیر امنیتی گسترده‌ای برگزار شد، بدون هیچ حادثه‌ای پایان یافت.

به گزارش ایرنا، در پی جنایت‌های جنگی هولناک نظامیان صهیونیست در بیش از ۲۰۰ روز از جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، جهانیان در حمایت از نیروهای مقاومت و ساکنان نواره غزه در مبارزه با رژیم صهیونیستی، هر روز در شهرها و کشورهای مختلف دست به تظاهرات زده و ضمن برافراشتن پرچم فلسطین با مردم مظلوم غزه ابراز همدردی می‌کنند و از جامعه بین الملل می‌خواهند که سکوت خود را در مقابل این جنایات وحشیانه صهیونیست‌ها بشکنند.

همچنین دانشجویان آمریکایی دانشگاه‌های مختلف آمریکا طی چند هفته اخیر با برگزاری تظاهرات دانشجویی خواستار برقراری آتش‌بس کامل در غزه و پایان دادن به سرمایه‌گذاری دانشگاه‌های خود در شرکت‌های حامی اسرائیل شده‌اند.

اگرچه رژیم اسرائیل این جنبش دانشجویی را «یهودستیزانه» می‌خواند، اما برگزارکنندگان این جنبش که در میان آنها افراد یهودی حضور دارند، این اتهام را رد و تصریح می‌کنند که حرکت آنها درخواستی صلح‌آمیز برای حمایت از فلسطین است.

پس از گذشت چندین ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اشغالگر طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از چندین ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره بوده، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.