شمارش معکوس آغاز شد/ قحطی در یک قدمی غزه

با تشدید بمباران و ادامه لشکرکشی و محاصره شهر رفح با اسکان ده‌ها هزار آواره فلسطینی در جنوب غزه توسط ارتش رژیم اشغالگر، خطر گرسنگی و قحطی جان ده‌ها غیرنظامی فلسطینی را همچنان به شدت تهدید می‌کند.

جورجیوس پتروپولوس، رئیس دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (اوچا) اخیراً خبر داد که با ادامه محاصره گذرگاه‌های مرزی منتهی به رفح از سوی اسرائیل، سهمیه مواد غذایی اختصاص داده شده به آوارگان در جنوب غزه تا فردا (یکشنبه) پایان خواهد یافت.

خبر مرتبط
زنگ خطر قحطی در غزه به صدا درآمد/تعداد بیمارستان‌ها به ۲ عدد رسید

دفتر اطلاع‌رسانی دولت فلسطین امروز شنبه با اشاره به تداوم جنایت‌های رژیم صهیونیستی و بسته بودن همه گذرگاههای نوار غزه اعلام کرد که این منطقه در آستانه قحطی قرار دارد.

وی با انتشار عکسی در حساب شخصی خود در شبکه ایکس نسبت به وضع وخیم آوارگان گرسنه فلسطینی در رفح در نتیجه بستن ظالمانه گذرگاه‌های امداد رسانی از سوی اشغالگران واکنش نشان داد

رژیم صهیونیستی علی‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای همچنان در دویست و هجدهمین روز جنگ، به تجاوزات خود به غزه ادامه می‌دهد.

خبر مرتبط
سازمان ملل خواستار حفظ امنیت گذرگاه‌ها در غزه شد

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل خواستار تضمین امنیت گذرگاه‌ها در غزه شد.

رژیم اشغالگر پس از آنکه سه‌شنبه هفته گذشته گذرگاه مرزی رفح را اشغال و جریان ورود کمک‌ها به نوار غزه را متوقف کرد، قصد دارد به جنگ نسل‌کشی، قحطی و محاصره فلسطینی‌ها در غزه ادامه دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی با اشغال گذرگاه رفح، گذرگاه زمینی اصلی در نوار غزه که کمک‌ها از طریق آن وارد این باریکه می‌شد را بست؛ اقدامی که خطر تشدید فاجعه انسانی را به ویژه به دلیل کمبود مواد غذایی و سوخت به همراه دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.