واکنش بورل به موضع کشورهای اروپایی درباره به رسمیت شناختن فلسطین

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا در مارس گفته بود که این کشور و ایرلند به همراه اسلوونی و مالت موافقت کرده‌اند تا گام اولیه را برای به رسمیت شناختن یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل بردارند و راه حل دو دولتی را برای صلحی با دوام در منطقه ضروری می‌دانند.

خبر مرتبط
بورل خواستار اصلاحات در ساختار سازمان ملل متحد شد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نوشتاری خواستار اصلاحات در ساختار سازمان ملل متحد شد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، بورل در پاسخ به سوالی از سوی ایستگاه رادیویی محلی اسپانیا RNE که آیا ۲۱ مه زمانی است که اسپانیا، ایرلند و سایر کشورهای اتحادیه اروپا کشور فلسطین را به رسمیت می‌شناسند، پاسخ مثبت داد و به اسلوونی نیز اشاره کرد.

وی ادامه داد: « این یک عمل نمادین با ماهیت سیاسی است. این اقدام، اراده وجود آن دولت را به رسمیت می‌شناسد.»

خبر مرتبط
بورل: پیامد حمله به رفح فاجعه‌بار است

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عملیات زمینی در رفح را غیرقابل قبول و فاجعه‌بار توصیف کرد.

پیش از این، خوزه مانوئل آلبارس، وزیر امور خارجه اسپانیا گفته بود که تصمیم در مورد به رسمیت شناختن یک کشور فلسطینی گرفته شده است، اگرچه تاریخ آن را ذکر نکرد.

امروز مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرار است از درخواست فلسطین برای عضویت کامل در سازمان ملل با واجد شرایط دانستن و ارسال درخواست مجدد به شورای امنیت سازمان ملل برای «تجدید نظر در این موضوع» حمایت کند.

رادیو تلویزیون ملی ایرلند RTE روز پنجشنبه گزارش کرد اسپانیا، ایرلند، اسلوونی و مالت منتظر رای گیری سازمان ملل هستند و بررسی به رسمیت شناختن یک کشور فلسطینی رادر ۲۱ مه بررسی می‌کنند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.