هشدار تند و تیز سناتور آمریکایی درباره حمله به رفح

سندرز در بیانیه ای گفت: «حمله به رفح به سادگی وضعیت غیرقابل توصیف را بدتر می کند.

خبر مرتبط
سناتور آمریکایی: در صورت حمله به رفح به شرطی کردن کمک به اسرائیل رأی می‌دهم

سناتور آمریکایی گفت: اگر بنیامین نتانیاهو دستور ورود ارتش اسرائیل به رفح را در مقیاس وسیع بدهد به شرطی کردن کمک به اسرائیل رأی می‌دهم.

وی گفت که در نتیجه این آوارگی، ۸۰ درصد از جمعیت غزه، حدود ۱.۳ میلیون نفر، از جمله ۶۰۰ هزار کودک، در رفح پناه گرفته اند.

او اضافه کرد که این شهر «بسیار شلوغ» است و تقریباً ۵۰۰۰ نفر در هر مایل مربع سکونت دارند.

سندرز تاکید کرد: رئیس جمهور (جو) بایدن درست می گوید - ایالات متحده نمی تواند به ارائه بمب و گلوله های توپ بیشتر برای حمایت از سیاست های جنگی فاجعه بار و غیرانسانی نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل ادامه دهد.

بایدن هفته گذشته تحویل محموله تسلیحاتی را که شامل بمب های ۲۰۰۰ پوندی بود، متوقف کرد، که رژیم صهیونیستی قبلاً از آن برای صاف کردن بخش های وسیعی از غزه استفاده می کرد. 

تاکنون بیش از ۳۴۹۰۰ فلسطینی در حملات رژیم صهیونیستی به غزه شهید شده اند که اکثریت قریب به اتفاق آنها زن و کودک بوده اند. به گفته مقامات بهداشتی فلسطین، بیش از ۷۸۵۰۰ نفر دیگر زخمی شده اند. هزاران نفر همچنان مفقود هستند. به گفته سازمان ملل، پس از گذشت هفت ماه از جنگ، بخش‌های وسیعی از غزه تبدیل به ویرانه شده و ۸۵ درصد از جمعیت غزه به آوارگی داخلی در میان محاصره فلج کننده غذا، آب سالم و دارو مجبور شده اند. اکثر آوارگان به دنبال دستورات قبلی اسرائیل برای تخلیه به رفح پناه برده اند.

رژیم صهیونیستی در دادگاه بین المللی دادگستری (ICJ) متهم به نسل کشی است. یک حکم موقت در ژانویه اعلام کرد که «قابل قبول» است که تل‌آویو در حال ارتکاب نسل‌کشی در منطقه ساحلی غزه است، و به تل‌آویو دستور داد تا این گونه اقدامات را متوقف کند و اقداماتی را برای تضمین ارائه کمک‌های بشردوستانه به غیرنظامیان اتخاذ کند

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.