وزیر دفاع آلمان: برلین در حال افزایش حضور نظامی خود است

 بوریس پیستوریوس وزیر دفاع آلمان بار دیگر بر تعهد کشورش برای ایفای نقشی پیشرو در امنیت اروپا و تامین ظرفیت‌های لازم نظامی تاکید کرد.

خبر مرتبط
خوابی که آلمان برای دارایی‌های روسیه دیده است

«اولاف شولتس» صدراعظم آلمان پس از دیدار با اعضای سه کشور حوزه بالتیک در ریگا به خبرنگاران گفت: «مهم است که ما توافق کنیم این پول را می‌توان در خرید تسلیحات برای اوکراین صرف کرد.»

به نقل از پایگاه خبری aussiedlerbote، وی در این سخنرانی در دانشگاه جانز هاپکینز واشنگتن گفت: «بیایید با یکدیگر آینده را با ایالات متحده و همه کسانی که مدافع آزادی، صلح و نظم جهانی مبتنی بر قوانین هستند، شکل دهیم. آلمان یک متحد قوی و قدرتمند است و مایل به حضور گسترده در ائتلاف و عرصه جهانی است.»

پیستوریوس در واشنگتن در مورد تغییرات در آلمان در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین و گسترش نظامی مداوم کشورش و کنار گذاشتن محدودیت‌های قبلی آلمان از جمله ارسال سلاح به مناطق جنگی صحبت کرد.

وزیر دفاع آلمان ادامه داد: «متقاعد شده‌ام که تنها آمریکا و اروپا با هم می‌توانند غرب را قوی نگه دارند و از آن در برابر جاه‌طلبی‌های توسعه‌طلبانه روسیه و قدرت و سلطه سایر بازیگران دفاع کنند.»

وی پس از دیدار با گفت‌وگو با لوید آستین، همتای آمریکایی خود در واشنگتن افشا کرد که برلین مایل است تا هزینه‌های مربوط به ارسال سه سیستم موشکی دور برد از آمریکا به اوکراین را پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: «این سیستم‌ها مربوط به نیروهای مسلح آمریکا است و ما هزینه ارسال آنها به اوکراین را پرداخت خواهیم کرد. سامانه‌های دفاع موشکی دوربرد هیمارس به اوکراین ارسال می‌شوند.»

پیستوریوس گفت: «آلمان آماده است مشارکت بیشتری در به دوش کشیدن مسؤولیت بین آمریکا و اروپا انجام دهد.»

وی به افزایش هزینه‌های دفاعی آلمان اشاره کرد که اکنون بالاتر از هدف ناتو برای حداقل 2 درصد تولید ناخالص داخلی است و همچنین به آمادگی برای استقرار دائمی یک تیپ در لیتوانی و رهبری طرح دفاع هوایی اروپا اشاره کرد.

وزیر دفاع آلمان در طول سفر خود به صراحت گفته که فکر می‌کند به طور چشمگیری سرمایه گذاری بیشتری در نیروهای مسلح آلمان برای رفع شکاف‌های ایجاد شده در دهه‌های اخیر مورد نیاز است و نباید اجازه داد که محدودیت‌های بدهی دولت، مانع از این امر شود.

بوریس پیستوریوس، وزیر دفاع آلمان همچنین اعلام کرد که کشورش در حال بررسی امکان اعمال محدودیت‌هایی برای ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی در صورت تهاجم گسترده‌اش به شهر رفح در جنوب نوار غزه است.

پیستوریوس در اظهارات تلویزیونی با بیان اینکه برلین در حال بررسی اقداماتی مشابه ایالات متحده آمریکا در خصوص تعلیق ارسال تسلیحات به اسرائیل است، تاکید کرد که در حال حاضر این موضوع در حال بررسی است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.