مزایای انتخابات الکترونیکی از زبان رئیس ستاد انتخابات کشور

محمدتقی شاهچراغی با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: جمع‌بندی که از نظرات مردم، مجریان و ناظران انتخابات گرفته شد، چند شاخصه ویژه برای برگزاری الکترونیکی انتخابات جمع‌آوری شد.

خبر مرتبط
در تهران چند صدوق رای برای ثبت آرای مردم وجود دارد؟

فرماندار تهران گفت: در کل حوزه انتخابیه تهران نزدیک به ۳۷۰۰ صندوق رای و در شهر تهران ۲۸۷۴ صندوق رای برای ثبت آرای مردم وجود دارد.وی افزود: صرفه‌جویی در وقت و هزینه، سهولت رأی‌دهی، دقت بالا و امنیت خوب از مهمترین ویژگی‌های این شکل انتخابات است. به همین دلیل در حوزه‌هایی مثل تهران که قریب به ۳ هزار و ۷۰۰ شعبه در این مرحله دارد از این ظرفیت استفاده کردیم.

شاهچراغی با بیان اینکه ستاد انتخابات و وزارت کشور ظرفیت دارد تا در دوره آینده هم به سمت انتخابات الکترونیکی حرکت کنیم، تصریح کرد: چون رأی امانت مردم است باید به صورت طبیعی از آن مراقبت شود. این دستگاه چنین اقدامی را هم انجام می‌دهد. ضمن اینکه در این دستگاه، رای مخفی است و هیچکس نمی‌داند چه کسی به چه کسی رأی داده است.
خبر مرتبط
شرکت قالیباف در مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس

رئیس مجلس در مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم شرکت کرد.رئیس ستاد انتخابات کشور افزود: وقتی دستگاه برابر قانون با حضور ناظر و مجری، نماینده فرماندار و اعضای شعبه، دستگاه باز می‌شود، آرا استخراج می‌شود و ورقه‌هایی رأیی هم که داخل صندوق افتاده، در یک پاکت نگهداری می‌شود که اگر لازم شد، تطبیق داده شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.