این مناطق امروز منتظر باران و وزش باد باشند

براساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری، امروز جمعه ۲۱ اردیبهشت در مناطقی از خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران همچنین ارتفاعات البرز در قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

خبر مرتبط
ورود سامانه بارشی به کشور در هفته آتی/ امروز کدام استان‌ها بارانی است؟

رگبار پراکنده در شمال‌غرب برای روز پنج‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت پیش بینی می‌شود. بارندگی در خراسان رضوی و نیمه‌غربی مازندران شدت خواهد داشت.

روز شنبه ۲۲ اردیبهشت در برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان و کرمانشاه بارش رخ می‌دهد.

روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت گستره بارش شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل غربی دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه های جنوبی البرز را فرا می‌گیرد.

روزهای دوشنبه و سه شنبه (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت) بارش در این مناطق تشدید می‌شود همچنین گستره بارش دوشنبه مناطقی از مرکز دامنه ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و سواحل شرقی دریای خزر و روز سه شنبه علاوه بر این مناطق بخش هایی از شمال شرق و جنوب را نیز فرا می‌گیرد.

براساس این گزارش، دمای هوا تا روز یکشنبه در نیمه غربی و از روزهای شنبه تا دوشنبه در نیمه شرقی کشور به طور نسبی افزایش می یابد.

وزش باد شدید امروز و فردا پدیده غالب در شرق و جنوب شرق کشور است که موجب خیزش گرد و خاک در برخی از این مناطق به ویژه منطقه زابل می شود همچنین سرعت وزش باد روز دوشنبه در نیمه غربی و روز سه شنبه در بیشتر مناطق کشور افزایش خواهد یافت.

خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان تا ظهر روز شنبه مواج است.

براساس این گزارش، وضعیت هوای تهران در پنج روز آینده، صاف گاهی با وزش باد، کمی ابری و با بارش های پراکنده خواهد بود همچنین دمای هوا بین ۲۴ تا ۳۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.