جزئیات مهم از سفر امروز رییسی به قم

محسن منصوری پنجشنبه شب در جلسه شورای اداری استان قم که با حضور آیت الله رییسی، رییس جمهور و هیات همراه در استانداری قم برگزار شد، بیان داشت: تکمیل آزاد راه شهید سلیمانی که کمربندی قم خواهد بود از مهمترین این طرح‌های پیشنهادی است، همچنین در رابطه با تکمیل و نوسازی جاده قدیم قم - تهران برنامه‌ریزی لازم انجام شد، احداث ۱۵ باب مجتمع آموزشی در محله‌های مختلف قم با توجه به حجم بالای مهاجرتی که به این استان است، رفع نقاط حادثه خیز،‌ تکمیل ورزشگاه چهار هزار و ۵۰۰ نفره و تکمیل راه قم - کهک از دیگر طرح‌های عمرانی مهمی است که در این دوره سفر رییس جمهوری مورد توجه قرار گرفت.

خبر مرتبط
دستور رئیسی برای رفع مشکلات دو ابر پروژه بر زمین مانده قم

رئیس جمهور در نشست پیگیری موضوعات ویژه استان قم دستورات لازم برای رفع مشکلات و آغاز عملیات اجرایی دو ابر پروژه بر زمین مانده این استان را صادر کرد.

وی افزود: علاوه بر این با توجه به تاکید رییس جمهور، اجرای طرح مونوریل و تجهیز کارگاه آن به صورت عملیاتی و همچنین موضوع فرودگاه قم با تقسیم کار صورت گرفته با جدیت دنبال خواهد شد.

معاون رییس جمهور گفت: ارزش مصوبه‌های دور اول سفر رییس جمهور به قم، بیش از چهار هزار میلیارد تومان بود که از این میزان تاکنون بالغ بر سه‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تامین و پرداخت شده‌است.

خبر مرتبط
رئیسی: دشمن نمی‌خواهد کشور پیش برود و مردم را نامید می‌کند

رئیس‌جمهور گفت: دشمن نمی خواهد کشور پیش برود و مردم را نامید می‌کند. ما باید با کار، مردم را امیدوار کنیم. با سخنرانی که نمی شود مردم را امیدوار کرد. هر کدام از ما باید با کار و تلاش مردم را امیدوار کنیم.

وی افزود: ما در این خصوص علاوه بر اعتبارات سازمان برنامه و بودجه، از محل اعتبارات استانی و دستگاه‌های اجرایی هم، مبالغی را تقدیم استان قم کردیم که به لطف الهی منشا آثار خیری و خدمت رسانی هرچه بهتر به مردم بوده‌است.

وی ادامه داد: همچنین بیش از هشت‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای استان قم اختصاص یافته‌است که اگر این رقم را با اعتبارات ذکر شده جمع کنیم می‌توان گفت بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی و اقتصادی وارد این استان شده‌است.

منصوری گفت: از مهمترین مصوبه‌های سفر دوره نخست رییس جمهور به استان قم در حوزه‌های عمرانی می‌توان به طرح چهارخطه کردن مسیر پردیسان به ورجان، طرح‌های مسکن مهر و اجرای پست ۴۰۰ کیلو ولت و نیز تکمیل تصفیه خانه آب شرب قم اشاره کرد که تکمیل و اجرایی شد و بقیه مصوبه‌ها نیز در دست پیگیری و اجراست.

وی افزود: در دور دوم سفر رییس جمهور هم که همزمان با سالروز میلاد حضرت معصومه(س)‌ با حضور اعضای دولت برگزار شد، وزاری آموزش و پرورش، اقتصاد و دارایی،‌ ارتباطات و فناوری اطلاعات، بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت،‌ معدن و تجارت، راه و شهرسازی،‌ ورزش و جوانان، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، رییس بنیاد شهید،‌ معاون رییس جمهور در امور زنان، رییس دفتر رییس جمهور، رییس شورای اطلاع رسانی دولت، دبیر شورای انقلاب فرهنگی و رییس شورای ارتباطات دولت با حوزه و روحانیت، رییس جمهور را در این سفر همراهی و ضمن حضور در برنامه‌های مختلف و افتتاح طرح‌های متنوع به مسائل حوزه کاری خود در استان قم رسیدگی کردند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.