پوتین خط و نشان کشید/ به کسی اجازه نمی‌دهیم روسیه را تهدید کند

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه امروز، پنج‌شنبه، در سخنرانی خود در مراسم رژه پیروزی به مناسبت بزرگداشت هفتاد و نهمین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی (جنگ جهانی دوم) در میدان سرخ مسکو، تاکید کرد که این کشور برای جلوگیری از بروز یک درگیری جهانی دست به هر اقدامی خواهد زد، ولی در عین حال اجازه نخواهد داد کسی این کشور را تهدید کند و نیروهای استراتژیک روسیه همیشه در حالت آماده باش رزمی قرار دارند.

رئیس جمهور یادآور شد: در حال حاضر در غرب تلاش می‌کنند تا حقیقت جنگ جهانی دوم را تحریف کنند و خاطره فداکاری و قهرمانی سربازان آزادیبخش شوروی را از اذهان پاک کنند. به گفته وی، اکنون تمایل به توجیه پیروان نازیسم به بخشی از سیاست نخبگان غربی برای دامن زدن به مناقشات منطقه‌ای و بازدارندگی مراکز مستقل توسعه جهانی تبدیل شده است.

خبر مرتبط
اولین مقصد سفر خارجی پوتین در دور جدید ریاست‌جمهوری مشخص شد

مقام ارشد کرملین اعلام کرد ولادیمیر پوتین اولین سفر خارجی دور جدید ریاست جمهوری خود را به چین انجام خواهد داد.

او گفت: در عین حال، روسیه هرگز مبارزه مشترک علیه نازیسم با متحدانش در ائتلاف ضد هیتلر در پایان جنگ جهانی دوم و سنت الهام بخش اتحاد آن دوره را فراموش نخواهد کرد.

ولادیمیر پوتین به شرکت کنندگان در این رژه نظامی تبریک گفته و روز پیروزی را مهمترین عید و یک جشن ملی و مقدس نامیده و تاکید کرد، باید در مقابل افرادی که در شرایط سخت از امنیت و منافع کشور دفاع می‌کنند، سر تعظیم فرود آورد. او به احترام تمامی کشته شدگان در راه دفاع از روسیه یک دقیقه سکوت اعلام کرد.

پیش از ظهر امروز، رژه نظامی اصلی به افتخار هفتاد و نهمین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی در میدان سرخ مسکو آغاز شد. بیش از ۹ هزار نیروی نظامی و بیش از ۷۰ قطعه تجهیزات و تسلیحات  و همچنین دو گروه هوایی ویژه در این رژه شرکت دارند. 

رهبران تعدادی از کشورهای جهان در مراسم رژه به مناسبت روز پیروزی در روسیه شرکت دارند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.