صادرات مرغ برای نخستین بار انجام شد/ کدام استان‌ها ظرفیت صادرات دارند؟

 سید مجید موسوی مورد غفاری در آئین تودیع و معارفه سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان که ظهر چهارشنبه در زاهدان با حضور مسؤولان استانی، کشوری و منتخبان کشاورزان و دامداران استان برگزار شد، افزود: کشور در تأمین گوشت مرغ با رسیدن به خودکفایی، علاوه بر تأمین نیاز داخل، برای نخستین بار، صادرات گوشت مرغ را از استان‌های مرزی ایران اسلامی به خارج انجام داد.

خبر مرتبط
گوشت گران شد/ قیمت گوشت مرغ و بوقلمون امروز ۱۹ اردیبهشت

بازار گوشت و دام تهران امروز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۳، شاهد افزایش قیمت گوشت مرغ در جریان معاملات نسبت به روز پیش است.

وی ادامه داد: در حال حاضر کشور ایران، در تأمین نهاده‌های دام و طیور مشکلی ندارد.

وی اضافه کرد: امسال از بهترین سال‌های تأمین مواد پروتئینی در کشور بود و تداوم این مسیر نیازمند همکاری فعالان صنعت مرغداری است.

وی تاکید کرد: جهاد کشاورزی با سفره مردم سر و کار دارد وتمام ارکان این وزارتخانه در این خصوص اهمیت جدی دارد، افزایش بهره‌وری در تولید مواد غذایی و محصولات کشاورزی است.

موسوی با بیان اینکه یکی از مهمترین سیاست‌های وزارت کشاورزی حمایت از سرمایه گذاران است، افزود: حمایت از سرمایه گذاران در بخش کشاورزی ضروری است و دولت به عنوان تسهیل گر سرمایه گذاران را همراهی می‌کند.

وی تاکید کرد: تلاش و عزم دولت بر این است که سود و منافع ظرفیت‌های بخش کشاورزی علاوه بر تأمین نیاز داخلی بر سر سفره مردم قرار بگیرد.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سیستان و بلوچستان ظرفیت بی نظیری در بخش‌های مختلف کشاورزی از جمله باغبانی، شیلات و دامپروری وجود دارد که سرمایه گذاری در این بخش‌ها علاوه بر رونق اقتصادی، توسعه استان را به همراه خواهد داشت.

موسوی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: در هر جایی که بخش خصوصی سرمایه گذار است ما به عنوان تسهیل گر به کمک می آییم و هر آنچه که نیاز باشد برای رفع مشکلات تلاش و همکاری خواهیم کرد.

علیرضا دهمرده طی حکمی از سوی وزیر جهاد کشاورزی به عنوان سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان منصوب و امروز در مراسمی با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های این وزارتخانه، معاونین و مدیران و پرسنل ستادی و شهرستانی سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان و جمعی از بهره برداران بخش کشاورزی معرفی شد.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از «سید محمدرضا سیدحسینی» رئیس پیشین جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان تقدیر شد و «علیرضا دهمرده» با حکم وزیر جهاد کشاورزی به عنوان سرپرست این سازمان معرفی شد.

سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان پیش از این معاون و مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر، معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی و مشاور رئیس سازمان در امور کشت‌های فرا سرزمینی مشغول فعالیت بوده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.