انصارالله یمن برای اسرائیل خط و نشان کشید

انصارالله یمن شامگاه سه‌شنبه متعهد شد که اگر ارتش اشغالگر به شهر رفح در جنوب نوار غزه در مرز با مصر حمله کند، با «تنش گسترده‌تر» روبه‌رو خواهد شد.

مفتاح ادامه داد: در صورت وقوع هر گونه بحران و تنش (در رفح)، تصمیم یمن و نیروهای مسلح آن روشن و اعلام شده است و ممکن است تنش بیشتر و گسترده‌تر شود.

وی افزود: اوج‌گیری و تشدید مواضع ارتش یمن «پاسخی به هرگونه ماجراجویی صهیونیست‌ها، چه حمله به یمن، غزه یا هر مکانی در فلسطین اشغالی» خواهد بود.

خبر مرتبط
هدف اسرائیل از حمله رفح/ نتانیاهو غافلگیر شد

یکی از رهبران حماس اعلام کرد که نتانیاهو از موافقت حماس با توافق غافلگیر شد.

این در حالی است که ارتش یمن و انصارالله «در همبستگی با غزه» کشتی‌های باری مرتبط با اشغالگران را در دریای سرخ با موشک و پهپاد و همچنین شهرهای اشغالی از جمله ایلات را هدف قرار داده است.

همچنین در مقابل، یک ائتلاف بین‌المللی به رهبری ایالات متحده از ژانویه گذشته به مواضع ارتش یمن حمله می‌کند.

مفتاح گفت: تهدید یمن به ثمر می‌رسد و به هدف خود خواهد رسید و دشمن را وادار خواهد کرد تا قبل از هر اقدامی برای تشدید تنش در مورد اقدامات بعدی خود بسیار بیندیشد و در حساب‌های خود بازنگری کند.

ارتش رژیم صهیونیستی روز سه‌شنبه کنترل سمت فلسطینی گذرگاه زمینی رفح بین غزه و مصر را به‌عنوان بخشی از عملیات «دامنه محدود» که از صبح دوشنبه در این شهر ادامه دارد، به دست گرفت.

اشغالگران روز دوشنبه به حدود ۱۰۰ هزار فلسطینی هشدار دادند که شرق رفح را تخلیه کرده و به سمت منطقه غیرمسکونی المواصی در جنوب غربی نوار غزه بروند که محکومیت منطقه‌ای و بین‌المللی این آوارگی اجباری را در پی داشت.

تل‌آویو با این ادعا که رفح «آخرین سنگر جنبش حماس» است، علیرغم هشدارهای بین‌المللی درباره پیامدهای فاجعه‌بار، بر حمله به رفح اصرار داشت؛  جایی که حدود ۱.۵ میلیون فلسطینی از جمله ۱.۴ آواره در این شهر زندگی می‌کنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.