اولین مقصد سفر خارجی پوتین در دور جدید ریاست‌جمهوری مشخص شد

«یوری اوشاکوف»، دستیار کرملین با اشاره به اینکه «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه در دور جدید ریاست جمهوری خود قصد سفر به چین و ترکیه را دارد گفت که اولین سفر خارجی این دور ریاست جمهوری او به چین خواهد بود.

خبر مرتبط
پوتین سوگند یاد کرد

پوتین برای پنجمین بار در کاخ کرملین سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد.

ولادیمیر پوتین امروز (سه‌شنبه) برای پنجمین دور در کاخ کرملین سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد.

این سیاستمدار کهنه کار ۷۱ ساله در اوایل سال جاری میلادی با ۸۷.۲۸ درصد آرا برای بار پنجم به عنوان رئیس‌جمهور روسیه انتخاب شد و قرار است به مدت شش سال تا ۲۰۳۰ رئیس جمهور باشد.

اوشاکوف در مصاحبه با «خبرگزاری تاس» در پاسخ به این پرسش که آیا تاریخ سفر ولادیمیر پوتین به ترکیه تعیین شده یا خیر گفت: «هنوز برای این سفر تاریخی تعیین نشده است. اما من مطمئن هستم که بعد از سفرش به چین خواهد بود چون رئیس جمهور روسیه اولین سفر خارجی دور جدید ریاست جمهوری خود را به چین انجام خواهد داد.»

این دستار ریاست جمهوری روسیه گفت که تاریخ‌های مربوط به سفر پوتین به چین در آینده نزدیک اعلام می‌شود.

اوشاکوف خاطر نشان کرد: «ما قول این سفر را به چین داده‌ایم و پیشنهاد آن از سمت چین داده شد. این سفر به نوعی پاسخ به اولین سفر خارجی رسمی شی جینپینگ، رئیس جمهور چین بعد از انتخاب شدنش به ریاست جمهوری کشورش به روسیه در سال گذشته میلادی است.»

این مقام ارشد کرملین ادامه داد: «سفر (پوتین)‌ به ترکیه نیز در دستور کار است. مطمئنا تدارکات آن سفر نیز در دست اجراست اما هنوز توافقی بر سر این که در چه تاریخی انجام شود صورت نگرفته است. این چیزی است که با اطمینان می‌توانم بگویم.»

اوشاکوف اضافه کرد سفر پوتین به ترکیه یک اولویت سیاست خارجی است. او تاکید کرد: «ما به زودی تاریخ قبول دعوت اردوغان(رئیس جمهور ترکیه)‌ را نیز اعلام خواهیم کرد.»

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.