اعتراضات علیه اسرائیل به دانشگاه کمبریج رسید+عکس

بر این اساس، دانشجویان دانشگاه کمبریج در محوطه دانشگاه چادر برپا کردند و خواستار قطع ارتباط دانشگاه با رژیم صهیونیستی شدند و اعلام کردند تا زمانی که دانشگاه به خواسته های آنها رسیدگی نکند از اعتراض خود خودداری نمی‌کنند.

خبر مرتبط
کنگره آمریکا تهدید کرد / خط‌و‌نشان جدید برای مجازات دانشجویان حامی غزه

با وجودی که سرکوب دانشجویان آمریکایی از سوی پلیس افزایش یافته و شمار بازداشتی‌ها در دانشگاه‌ها از ۲۲۰۰ نفر فزونی یافته، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواستار وضع مجازات جدید ضد معترضان شد.دانشجویان معترض گفته‌اند که دانشگاه باید سرمایه گذاری‌های خود در رابطه با رژیم صهیونیستی که منجر به نسل کشی مردم مظلوم فلسطین می‌شود، قطع کند. همچنین، خواستار ملاقات با معاون رئیس دانشگاه هستند.

این اقدام پس از هفته ها تظاهرات در دانشگاه های آمریکا انجام شد. این اردو اعتراضی توسط دانشجویان کمبریج برای فلسطین سازماندهی شده است، که از دانشگاه می خواهند تا دارایی‌های خود را در شرکت‌هایی که با جنگ غزه مرتبط هستند افشا کند و از چنین سازمان هایی جدا شود.
خبر مرتبط
موج خیزش دانشجویی ضداسرائیلی به دو کشور دیگر رسید

موج خیزش دانشجویی ضد صهیونیسم در دانشگاه‌های کشورهای غربی به کشورهای سوئیس و ایرلند رسید.سخنگوی این تظاهرات گفت: آکسبریج( دانشگاه‌های آکسفوردوکمبریج) همدست نسل کشی، اشغال، آپارتاید و پاکسازی قومی فلسطین توسط اسرائیل است.

گفته شده هم اکنون حدود سی چادر و بنرهای اعتراضی در محوطه دانشگاه کمبریج برپا شده است. 

63019278

این گروه معترض یک تیم مذاکره کننده دارند که فهرستی از خواسته‌های خود را تهیه کرده‌اند و قصد دارند با معاون دانشگاه گفت‌وگو کنند.

اما، این گروه تا زمانی که "تغییرات عملی" توسط دانشگاه ایجاد نشود، عقب نشینی نمی کند. آنها گفته‌اند: تا زمانی که خواسته‌هایمان برآورده نشود، آرام نخواهیم گرفت

دانشجویان معترض گفته‌اند: چگونه می‌توانیم اینجا در کمبریج به تحصیل و کار ادامه دهیم، در حالی که هزینه تحصیل ما صرف قتل دانشجویان می‌شود. 

این گروه در کنار درخواست‌های خود برای واگذاری سرمایه‌گذاری، از دانشگاه می‌خواهد تا در بازسازی دانشگاه‌های فلسطین سرمایه‌گذاری کند و به دانشجویان در معرض خطر و محروم کمک کند. 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.