کشف شبکه جاسوسی آمریکا و اسرائیل+ جزییات

یک منبع امنیتی به خبرگزاری سبأ گفت که چندین جاسوس وابسته به یک یگان اطلاعاتی با عنوان یگان ۴۰۰ به ریاست «عمار عفاش» جاسوس تحت پیگرد دستگیر شده‌اند.

خبر مرتبط
جاسوسی آمریکا و اسرائیل در یمن شکست خورد

یک منبع امنیتی یمنی گزارش داد که نهادهای اطلاعاتی این کشور توانستند عملیات جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی را ناکام بگذارند.

مأموریت جاسوس‌ها، جمع‌آوری اطلاعات و شناسایی مواضع متعلق به نیروهای مسلح یمن در ساحل غربی جمهوری یمن و دادن این اطلاعات به آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمنان یمن بوده است.

جاسوس‌های یگان ۴۰۰ اقدام به شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات از اماکن شلیک موشک و پهپادی می‌کردند که رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده بود.

افراد دستگیر شده به شناسایی مواضع شلیک موشک و پهپاد و مواضع قایق‌های نیروهای مسلح و انتقال اطلاعات مورد نظر به اربابان خود اقدام می‌کردند.

مزدوران یگان ۴۰۰ با اطلاعاتی که به دشمنان آمریکایی و انگلیسی دادند، باعث شهید و زخمی شدن شماری از مردم و وارد آمدن خسارت‌های مادی شدند.

مأموریت ترور نیروهای مسلح و امنیتی و از کار انداختن تجهیزات و ادوات نیروهای مسلح یمن به این جاسوس‌ها واگذار شده بود.

دستگاه‌های امنیتی از هیچ تلاشی برای ایمن سازی جبهه داخلی و استحکام آن در برابر تلاش‌های دشمنان آمریکایی و اسرائیلی برای رخنه به جامعه دریغ نخواهند کرد.

منبع امنیتی خاطرنشان کرد درباره خطر همکاری با دستگاه‌های اطلاعاتی دشمن که مجازات آن تا حد اعدام می‌رسد، هشدار می‌دهیم.

رسانه‌های امنیتی امروز ساعت ۱۵ (به وقت محلی) گوشه‌هایی از اعترافات جاسوسان دستگیر شده و اسامی برخی از سرکردگان یگان موسوم به یگان ۴۰۰ را در رسانه‌های ملی پخش خواهند کرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.