خبر خوش برای مستاجران/ساخت ۱۵۰۰۰۰ واحد مسکونی در تهران+ جزییات

مهدی هدایت در نشست خبری امروز، دوشنبه، خود با اشاره به اینکه سال گذشته براساس تکلیف تعیین‌شده توسط شورای اسلامی شهر برای شهرداری، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ پلاک در تهران نوسازی شد، اظهار کرد: کلنگ‌زنی ۱۵۰ هزار واحد مسکونی نیز با همکاری نهادها صورت گرفته است که با رویکرد نوسازی بافت فرسوده ناپایدار و اراضی ناکارآمد است.

خبر مرتبط
بذرپاش: ۱۲۸هزار مسکن مهر بدون دریافت پول از متقاضیان ساخته شد

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: گلوگاه‌ اصلی ما در حال حاضر تامین منابع مالی است که بخشی از آن شبکه مالی و بانکی کشور است. سال گذشته نسبت به سال قبل عملکرد بانک‌ها بهتر بود اما فاصله هزینه‌ها با پرداختی‌ها بسیار است و امسال نیاز است که بانک‌ها همکاری بیشتری داشته باشند.

وی با ابراز اینکه "تهیه مسکن استطاعت‌پذیر هدف ما برای افراد نیازمند مسکن است."، افزود: یک زمین دوهزارمتری در گلابدره برای اقدامات فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مدنظر قرار گرفته است و اجرای آن آغاز شد علاوه بر این پروژه بازآفرینی باغ‌راه حضرت فاطمه زهرا(ع) که چند سالی است با هدف توسعه گردشگری و برقراری عدالت اجتماعی در حال ساخت است به مرحله تکمیل و بهره‌برداری نزدیک شده است و در ماه‌های آینده در دسترس شهروندان تهرانی قرار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تصریح کرد: طرح احداث باغ‌راه حضرت فاطمه زهرا(ع) به‌وسعت ۱۰ کیلومتر با هدف کاهش شکاف اجتماعی افزایش سرانه فرهنگی و رفاهی و از سال ۱۳۸۳ آغاز شد و با پیگیری‌های انجام‌شده و تلاش پیمانکاران فعال در پروژه به مرحله پایانی نزدیک شده است. این طرح محور گردشگری برای مناطق ۱۷ و ۱۸ محسوب می‌شود.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی بیش از ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در تهران از ماه آینده، خاطرنشان کرد: نقش ما تسهیل‌گری است و در ماه آینده این کار در تهران آغاز خواهد شد؛ این واحدها در بافت فرسوده محدوده‌های ناپایدار و اراضی ناکارآمد ساخته خواهد شد.

به‌گفته هدایت در شهر تهران باید سالانه ۱۵۰ هزار واحد ساخته شود تا جلوی فرسودگی شهر گرفته شود این درحالی است که در سال‌های گذشته ۴۰ تا ۶۰ هزار واحد مسکونی ساخته شده که منجر به عقب‌ماندگی‌هایی در این حوزه شده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.