نتانیاهو قید اسرای اسرائیلی را زد!

یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در اظهاراتی گفت که بنیامین نتانیاهو و وزرای کابینه‌اش باید اظهارات غیرمسئولانه و تهدیدات خود در مورد اسرای اسرائیلی را متوقف کنند.

طبق گزارش الجزیره، لاپید گفت که جلسات مسئولان و افراد نزدیک به دولت درمورد شکست توافق تبادل‌ اسرا شرم‌آور بوده و سوء مدیریت مذاکرات است.

خبر مرتبط
آمادگی اسرائیل برای حمله به رفح/ تخلیه ساکنان آغاز شد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی چند روز پیش گفته بود که این رژیم حتی در صورت دستیابی به توافق، علیرغم هشدارهای بین‌المللی و مخالفت آمریکا، به رفح حمله خواهد کرد.

رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی گفت که «کابینه اسرائیل به اسرا پشت کرده است و برای بازگرداندن آن‌ها باید هر کاری انجام دهد.»

امروز_دوشنبه یک منبع در مقاومت اسلامی فلسطین در گفت‌وگو با المیادین گفت: در سایه تهدیدهای اسرائیل مبنی بر حمله کلی و یا جزئی به رفح، جنبش حماس به سمت توقف مذاکرات تبادل‌اسرا که اکنون در قاهره پایتخت مصر درحال انجام است، پیش خواهد رفت.

وی خاطرنشان کرد: حماس تاکید می‌کند که تهدید حمله به رفح هیچ فشاری علیه این جنبش در روند مذاکرات وارد نمی‌کند.

در این راستا، «بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی و رئیس حزب راست افراطی «صهیونیسم دینی» امروز در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» نوشت: «تاخیر در ورود به رفح و کنترل نداشتن بر اصول استراتژیک در نوار غزه به ما و اهداف جنگ آسیب می‌زند.»

اسموتریچ در ادامه نیز نوشت: «تاخیر در ورود به رفح به فرصت بازگرداندن افراد ربوده شده آسیب می‌زند و خون‌های زیادی را بر دوش ما می‌گذارد.»

 وزیر دارایی رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد، «ارتش اسرائیل امروز باید وارد شهر رفح شود.»

همزمان با این اظهارات اسموتریچ، ارتش رژیم صهیونیستی از فلسطینی‌هایی که در حال حاضر در محله‌های شرقی شهر رفح اقامت دارند، خواسته به منطقه «المواصی» واقع در جنوب غرب نوار غزه بروند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.