کاخ سفید خبر داد/ آماده باش اوکراین برای حمله روسیه در تابستان

مشاور امنیت ملی کاخ سفید در جمع خبرنگاران به تصویب کمک بیش از ۶۰ میلیارد دلاری جدید ایالات متحده به اوکراین اشاره کرد و افزود: بنا بر پیش‌بینی ما، حتی با تصویب این کمک نظامی به اوکراین ما همچنان شاهد پیشروی ارتش روسیه در خاک این کشور خواهیم بود چرا که هیچگاه نمی‌توان بلافاصله روند یک اتفاق را ۱۸۰ درجه برعکس کرد.

سالیوان در ادامه با بیان اینکه اوکراین قصد دارد پس از دریافت این کمک نظامی یک ضد حمله جدید را در سال ۲۰۲۵ با هدف بازپس‌گیری سرزمین‌های تحت تصرف روسیه آغاز کند، تاکید کرد: اما این ضد حمله به کمک‌های مالی اضافی از کنگره و تائید کاخ سفید بستگی دارد.

خبر مرتبط
این کشور اروپایی آب پاکی را روی دست اوکراین ریخت/ تسلیحات نمی‌دهیم

رئیس جمهور سوئیس امروز اعلام کرد که کشورش به اوکراین تسلیحات عرضه نخواهد کرد.

به نوشته اوکراین اینفو، کنگره آمریکا در ۲۰ آوریل (اول اردیبهشت) لایحه‌ای را تصویب کرد که بیش از ۶۰ میلیارد دلار برای حمایت از اوکراین اختصاص می‌دهد که پس از تصویب سنا و با امضای جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، این لایحه به قانون تبدیل شد.

اندکی پس از آن، پنتاگون از ارسال بسته کمک نظامی جدید ایالات متحده به ارزش یک میلیارد دلار به اوکراین خبر داد که شامل گلوله‌های توپخانه، مهمات دفاع هوایی، موشک‌های ضد تانک و خودروهای زرهی بود.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا نیز در ۲۶ آوریل (۷ اردیبهشت)، از اختصاص ۶ میلیارد دلار برای خرید تسلیحات از پیمانکاران صنایع دفاعی ایالات متحده برای ارسال به اوکراین خبر داد.

کارین ژان پیر سخنگوی کاخ سفید هم در ۲۹ آوریل (۱۰ اردیبهشت) اظهار کرد که اوکراین سلاح‌ها و مهمات جدیدی را در قالب بخشی از بسته اخیر کمک نظامی واشنگتن به کی‌یف، دریافت کرده است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.