قول کمیته پارالمپیک به تیم ملی والیبال نشسته

تیم ملی والیبال نشسته ایران به عنوان پرافتخارترین تیم تاریخ ورزش ایران در بازی‌های المپیک و پارالمپیک، در حالی خود را برای حضور در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس آماده می‌کند که نتوانسته nv ماه‌های اخیر نتوانسته دیدارهای دوستانه و اردوهای تدارکاتی با تیم‌های خارجی برگزار کند.

برخی معتقدند که این تیم از قدرت کافی برای قهرمانی دوباره در پارالمپیک برخوردار است، اما بدون شک برگزاری اردوها و دیدارهای تدارکاتی با تیم‌های خارجی نقش بسیار مهمی در پیشرفت این تیم دارد.

سایر تیم‌های شرکت کننده در پارالمپیک، در هفته‌های اخیر دیدارهای تدارکاتی را برگزار کرده‌اند، اما این شرایط هنوز برای تیم ایران فراهم نشده است و شاید در آینده مشکلاتی را هم به وجود بیاورد.

هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال روز ۲۰ فروردین گفته بود: برنامه را داده و درخواست یک سفر تدارکاتی و اینکه یک تیم نیز وارد ایران شود را کرده‌ام و منتظرم کمیته پارالمپیک پاسخ بدهد. ما برای تداوم روند پرقدرت در پارالمپیک و به دست آوردن هشتمین طلا درخواست کرده‌ایم با توجه به اینکه در قهرمانی آسیا و بازی‌های پاراآسیایی با قدرت کامل نبودیم و اینکه حریفان قدرتمندی را نیز در پیش خواهیم داشت، چند بازی تدارکاتی داشته باشیم و منتظر جواب هستیم.

سعید سلگی مدیر فنی ورزشی کمیته ملی پارالمپیک همان روز ۲۰ فروردین در این باره عنوان کرده بود: با رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و توان‌یابان و همچنین رئیس انجمن والیبال نشسته صحبت کردم و قرار شد آنها بررسی‌های لازم را درباره اینکه چه کشورهایی به ایران بیایند و یا تیم ملی به چه اردوی خارج از کشور برود، انجام بدهند و درخواست‌شان را به صورت مکتوب به کمیته پارالمپیک ارسال کنند تا ببینیم چه شرایطی برای این تیم بهترین فایده را دارد. در واقع مقرر شد که بررسی‌ها در قالب دو، سه پیشنهاد صورت بگیرد  تا بتوانیم بهترین مورد را محقق کنیم و تیم ملی با بهترین شرایط به پارالمپیک پاریس اعزام شود.

از آن زمان تاکنون کمتر از یک ماه گذشته و هنوز خبری از برنامه‌ریزی در این باره نیست. سلگی درباره آخرین وضعیت برگزاری اردو یا دیدارهای تدارکاتی برای والیبال نشسته اظهار داشت: ما در کمیته پارالمپیک قول حمایت از یک اعزام به تورنمنت بین‌المللی را داده‌ایم. مقرر شده که فدراسیون جانبازان بررسی کند تا این اردو و دیدارهای دوستانه در قالب یک تورنمنت انجام شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.