آمریکایی ها پشت ترامپ را خالی کردند/ ترامپ به زندان می رود؟

 طبق این نظرسنجی ۵۵ درصد از رای دهندگان آمریکایی فکر می کنند ترامپ مرتکب جنایاتی شده است. این در حالی است که نخستین مورد از چهار کیفرخواست جنایی علیه دونالد ترامپ، ‌رئیس جمهوری سابق آمریکا، در برابر هیئت منصفه نیویورک مطرح شده. ترامپ در منهتن به دلیل جعل سوابق تجاری در ارتباط با پرداخت پولی که توسط مایکل کوهن(وکیل سابق ترامپ)، به یک بازیگر در دوره انتخابات ۲۰۱۶ انجام شده بود، محاکمه می شود.

خبر مرتبط
خشم ترامپ از دانشجویان آمریکایی/ همین الان اعتراضات را متوقف کنید!

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق و کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا در رسانه اجتماعی خود با نام «تروث سوشال» به تجمعات اخیر حمایتی از فلسطین در دانشگاه‌های آمریکا پرداخت.

هیل افزود: ۵۷ درصد از پاسخ‌دهندگان فکر می کنند پیگرد قانونی علیه ترامپ دستاویزی برای دموکرات‌ها در راستای استفاده از سیستم قانونی برای خارج کردن مخالفان سیاسی خود از دور رقابت‌های ریاست جمهوری است، در حالی که ۴۳ درصد معتقدند این پیگرد قانونی، منصفانه و غیرسیاسی است.

 

طبق این نظرسنجی، تنها ۴۹ درصد از پاسخ‌دهندگان معتقدند ترامپ به دلیل ارتکاب این جرم‌ها محکوم خواهد شد، در حالی که ۵۱ درصد می گویند که او محکوم نخواهد شد.

ترامپ همچنین با اتهامات مربوط به مدیریت اسناد طبقه بندی شده دولتی و اقداماتش در عدم همکاری برای انتقال مسالمت آمیز قدرت پس از پیروزی بایدن در انتخابات ۲۰۲۰ مواجه است.

مارک پن، یکی از مدیران این نظرسنجی معتقد است: شاید رای دهندگان به این نتیجه رسیده باشند که ترامپ مرتکب جرم شده است، اما به نظر نمی رسد که این عقیده مانع از حمایت آنها از او در انتخابات آتی شود. وی افزود:این محکومیت‌ها فقط رقابت‌های (انتخاباتی) را به سمت خشونت پیش می برد.

بر اساس این نظرسنجی، در صورتی که ترامپ به اتهام مربوط به اسناد طبقه بندی شده یا در پرونده مداخله در انتخابات ایالت جورجیا(در سال ۲۰۲۰) محکوم شود، رقابت مجدد بایدن و ترامپ در پاییز امسال تقریباً با حمایت ۵۰ درصدی از هریک از این دو نامزد پیش خواهد رفت.

پیش بینی می شود چنان‌چه ترامپ به اتهام تحریک شورش‌ علیه کنگره (در ۶ ژانویه ۲۰۲۱) محکوم شود، ۴ امتیاز از بایدن فراتر رفته و حمایت‌ از این دو نامزد با امتیاز ۵۲ به ۴۸ به سود ترامپ خواهد بود.​

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.