هواشناسی لرستان هشدار جدی صادر کرد / از فردا گوش به زنگ باشید

مدیرکل هواشناسی لرستان از صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی در این استان خبر داد.

بهروز مرادپور با اشاره به تقویت فعالیت سامانۀ بارشی در لرستان، گفت: این سامانه از بعدازظهر چهارشنبه آسمان این استان را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

مدیرکل هواشناسی لرستان با بیان اینکه سامانۀ بارشی اخیر در نواحی غربی و جنوبی از نمود بیشتری برخوردار است، بیان کرد: این سامانه شامگاه جمعه از جو این استان خارج می‌شود.

خبر مرتبط
بارش‌ شدید در ۱۴ استان تا آخر هفته/ هشدار درباره طغیان روخانه‌ها

پنجشنبه به جز استان‌های ساحلی دریای خزر، زنجان، قزوین، البرز و تهران که وقوع رگبار پراکنده در آنها دور از انتظار نیست در سایر مناطق کشور بارش‌های قابل ملاحظه‌ای پیش‌بینی شده است.

مرادپور هشدار داد: آب‌گرفتگی معابر، ایجاد رواناب، سیلابی‌شدن مسیل ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌های فصلی و خشکه‌رودها، احتمال ریزش کوه و احتمال آسیب به سازه‌های سبک پیش‌بینی می‌شود.

او به پرهیز از سفرهای غیرضروری، اجتناب از توقف و اسکان در حاشیۀ رودخانه‌ها و مسیل‌ها، توقف فعالیت‌های کوهنوردی، اجتناب از کوچ عشایر و اجتناب از چرای دام‌های در لرستان توصیه کرد.

مدیرکل هواشناسی لرستان تأکید کرد: فعالت سامانۀ بارشی جدید در روزهای چهارشنبه و جمعه از نمود بهتری برخوردار  است و تمرکز بارش‌های این سامانه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب پیش‌بینی می‌شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.