استقبال امارات از توسعه همکاری‌ با ایران

هیات‌های دولتی و تجاری کشورهای مختلف از جمله قطر، تانزانیا، ترکیه، عمان، امارات، اندونزی و … با حضور در خانه نوآوری و فناوری ایران (آی هیت)در دومین روز نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی ایران (۲۰۲۴ IRAN EXPO) با توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی آشنا شدند و با مجموعه‌های توانمند بحث و تبادل نظر کردند.

امیرحسین میرآبادی در دیدار با معاون وزیر صنعت و فناوری‌های پیشرفته امارات، اظهار کرد: از حدود ۴۰ سال گذشته ما توسعه فناوری را در ایران آغاز کردیم و قدرت فناوری و چگونگی استفاده از آن را یافتیم و پس از تشکیل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به دنبال آن شاهد به وجود آمدن استارتاپ‌ها بودیم.

رئیس سازمان توسعه همکاری‌های علمی و فناورانه بین‌اللمل معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست‌جمهوری با تاکید بر اینکه پس از توسعه فناوری به سمت تجاری‌سازی و استفاده از آن حرکت کردیم، گفت: اقتصاد دانش‌بنیان طبق دستور رئیس‌جمهور در دستور کار ما قرار گرفت.

به گفته وی، میان ایران و امارات در حوزه‌های مختلفی مانند کشاورزی، هوش مصنوعی و … موقعیت‌های زیادی برای همکاری وجود دارد. 

میرآبادی تصریح کرد: یکی از اهداف ما، ارتباط بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های بزرگ و پرسابقه است تا ایده‌ها، فناوری‌ها و تجربیات میان شرکت‌های نوپا و با سابقه به اشتراک گذاشته شود.

 رئیس سازمان توسعه همکاری علمی و فناورانه بین‌المللی در ادامه آمادگی خود را در راستای فراهم کردن بستر انتقال فناوری، میان ایران و امارت اعلام کرد.

معاون وزارت صنعت امارات نیز طی سخنانی در این دیدار ضمن اعلام خرسندی از حضور در آی‌هیت، توانمندی شرکت ‌های ایرانی را تحسین کرد و افزود: امارات در حاشیه توافقات بریکس، برای همکاری با ایران در حوزه‌های مختلف صنعت آماده است و به‌دنبال ایجاد سازگاری میان شرکت‌های فناوری امارات و ایران هستیم.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، وی اظهار کرد: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در این زمینه در منطقه صورت گرفته است، در همین راستا ما علاقه داریم تا در حوزه‌های مختلف فناوری نظیر زنجیره تامین، سرمایه‌گذاری کنیم.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.