تاکید رئیسی بر پیوند ناگسستنی میان ایران و پاکستان

آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور در گفت و گو با خبرنگاران ضمن ابلاغ پیام رهبر فرزانه انقلاب به ملت بزرگ پاکستان برای ملت و دولت پاکستان از خداوند متعال موفقیت، پیشرفت، امنیت و وحدت و انسجام خواستار شد و بیان کرد: پیام انقلاب اسلامی برای همه ملت‌ها پیام بیداری، بصیرت و بصیرت افزایی است. پیام رهبری انقلاب برای همه ما امروز دشمن شناسی و دشمن ستیزی است. ما باید دشمن را بشناسیم و هم به طور دقیق ترفندهای دشمن را شناسایی کنیم .

خبر مرتبط
رئیسی: ایران میز مذاکره را ترک نکرد/ در برابر فشارهای آمریکا مقاومت را برگزیدیم

رئیس جمهور با برشمردن برخی توانمندی‌های کشورمان از جمله در حوزه تولید خودرو، فعالیت بیش از 10 هزار شرکت دانش‌بنیان و نظایر آن، از آمادگی ایران برای به اشتراک گذاشتن توانمندی‌ها و دستاوردهای خود در حوزه‌های مختلف با کشور دوست و برادر پاکستان و ارتقای روابط در عرصه‌های مختلف خبر داد.

آیت الله رئیسی با اشاره به پیوند ناگسستنی ایران و پاکستان بیان کرد: بدانیم که کشورهای اسلامی باید با یکدیگر دوست باشند. ایران و پاکستان علاوه بر اینکه همسایه و مسلمان هستند، اعتقادات و باورهای آنان پیوندی ناگسستنی دارد و به هیچ وجه نمی‌توان بین ملت پاکستان و ملت ایران جدایی انداخت.

رییس جمهور با بیان اینکه بنای ما این است که در دو دولت ایران و پاکستان، همکاری‌ها و راه‌های همکاری را افزایش دهیم، گفت:ظرفیت‌های زیاد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و فناوری بین دو کشور وجود دارد و بنای ما این است که از همه ظرفیت‌ها برای ارتباط دو ملت و دو کشور بهره ببریم.

آیت الله رئیسی با بیان اینکه این سفر به دعوت رییس جمهور پاکستان انجام شد ومذاکرات از صبح امروز در ابعاد مختلف با مقامات کشور برگزار شد، گفت:
اراده دو کشور بر توسعه روابط در تمامی حوزه های سیاسی، اقتصادی تجاری، علم و فناوری و فرهنگی است،امیدواریم بعد از این سفر رشد و توسعه روابط دوکشور را به شکل فزاینده ای شاهد باشیم.

رئیس‌جمهور اولویت کشور را توسعه روابط با کشورهای همسایه، اسلامی، همسو و مستقل دانست و گفت: ایران و پاکستان به این نتیجه رسیده اند که می‌توان از همه ظرفیت‌ها در جهت توسعه روابط فی مابین بهره برد.انشاالله بعد از این نیز برنامه ما این است که با اولویت کشورهای همسایه، اسلامی، همسو و مستقل به توسعه روابط بپردازیم.

وی بیان کرد: نگاه‌های مشترک بین ایران و پاکستان وجود دارد. هر دو کشور از فلسطین حمایت می‌کنیم. هر دو کشور نسبت به رژیم صهیونیستی و حامیان آن که این ظلم‌ها را در حق مردم فلسطین انجام می‌دهند، معتقدیم که این اقدامات باید هرچه سریع‌تر متوقف شود.هر دو معتقدیم که باید از حقوق بشر و مظلومین دفاع کرد. هر دو معتقدیم که باید با تروریسم، مواد مخدر و جرایم سازمان یافته مبارزه کرد.با دنبال کردن دیدگاه‌های مشترک همکاری بین ایران و پاکستان بیش از پیش خواهد بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.