تعداد زائران حج تمتع ۱۴۰۳ اعلام شد+جزئیات

 سهمیه حج تمتع ایران در سال ۱۴۰۳ پیش‌تر از سوی رئیس سازمان حج و زیارت بیش از ۸۷ هزار نفر اعلام شده بود، که به گفته سیدعباس حسینی، از این سهمیه حدود ۸۳ هزار نفر، زائر هستند و مابقی عوامل خدماتی حج به شمار می‌آیند. نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز به تازگی اعلام کرده که سرانه روحانیون و خادمان حج کاهش یافته است.

خبر مرتبط
قولی که سازمان حج به متقاضیان عمره داد

رئیس سازمان حج و زیارت درباره هزینه سفر عمره که مبلغ آن از ۴۰ تا ۴۵ میلیون تومان بوده است، گفت: اگر مبلغ را با هزینه سفرهای داخلی به طور مثال مشهد با درنظر گرفتن هزینه هواپیما را با هزینه ساعت صندلی که زائر در سفر به مدینه یا جده پرداخت می‌کند، مقایسه و محاسبه کنیم، می‌بینید که عمره از سفر داخلی نرخ خوبی دارد.

رئیس سازمان حج و زیارت در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به کاهش عوامل و افزایش سرانه زائر، اظهار کرد: تاکنون بیش از ۸۲ هزار و ۷۰۰ زائر حج ۱۴۰۳ قطعی ثبت‌نام کرده‌اند و انتظار می‌رود ظرفیت باقی‌مانده تا پایان این هفته تکمیل شود.

حسینی همچنین گفت: اقدامات لازم برای صدور روادید زائران حج تمتع آغاز شده است و امیدواریم روند دریافت ویزای زائران در بازه زمانی مورد نظر تکمیل شود.

خبر مرتبط
خبر مهم برای زائران حج تمتع / زمان اعزام اعلام شد

شمس الدین فرزادی پور با بیان اینکه در عملیات سال جاری بیش از ۸۷ هزار زائر برای انجام مناسک حج به عربستان عزیمت خواهند کرد، گفت: عملیات انتقال زائران از روز ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ آغاز می‌شود و به مدت ۲۵ روز ادامه خواهد داشت.

سیدعلی مرعشی ـ رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت ـ نیز در این شورا از روند معاینات زائران حج پیش ‌رو گزارش داد و گفت: استطاعت (جسمی) ۸۲ هزار و ۱۶۴ زائر تاکنون تأیید شده و ۱۵۰۰ نفر هم به کمیسیون‌های پزشکی ارجاع و تنها ۱۴۳ نفر رد شده‌اند.

اعزام کاروان‌های حج تمتع طبق اعلام سازمان هواپیمایی قرار است از ۲۴ اردیبهشت‌ماه آغاز شود. اعزام این کاروان‌ها تا ۱۸ خردادماه ادامه دارد و پس از آن عملیات برگشت زائران به کشور آغاز می‌شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.