روسیه دست به کار شد/حمله هوایی به دومین شهر بزرگ اوکراین
یک مقام اوکراین عصر دوشنبه به وقت تهران از حمله هوایی روسیه به برج مخابراتی شهر «خارکی‌یف» دومین شهر بزرگ این کشور خبر داد.به گزارش شبکه خبری «سی‌جی تی‌ان» حمله هوایی روسیه به دومین شهر بزرگ اوکراین به زیرساخت‌های پخش تلویزیونی اصابت کرد و باعث اختلال در سیگنال رسانی شد.
 
خبر مرتبط
لهستان به کمک اوکراین آمد/ آماده میزبانی از تسلیحات هسته‌ای ناتو هستیم

رئیس جمهور لهستان در مصاحبه‌ای برای میزبانی کشورش از تسلیحات هسته‌ای در صورتی که ائتلاف ناتو در این باره تصمیم بگیرد، اعلام آمادگی کرد.

«اوله سینیهوبوف»، فرماندار منطقه گفت: «در حال حاضر، وقفه‌هایی در سیگنال تلویزیونی وجود دارد. این حادثه تلفات جانی نداشته است».کارکنان تلویزیون این شهر هنگام هشدار حمله هوایی در پناهگاه بودند.
 
۱۲ کانال تلویزیونی اوکراین، پخش خود را در ۱۷ آوریل به این سو در پی حمله روسیه اوکراین متوقف کردند.روسیه تاکنون واکنشی در این زمینه نشان نداده است.
 
روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» یکشنبه نوشت، پس از تجزیه و تحلیل وضعیت دشوار اوکراین در میدان جنگ با روسیه و پیشرفتهای اخیراً نیروهای مسلح روسیه این کشور بعید است که کمک ۶۱ میلیادر دلاری آمریکا به کی‌یف، مواضع نظامی این کشور را در میدان جنگ با روسیه را تغییر دهد. به نوشته این روزنامه، بسته جدید کمک‌های آمریکا تنها به نیروهای مسلح اوکراین کمک می‌کند تا از حمله ارتش روسیه جلوگیری کند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.