درخواست دبیرکل اتحادیه عرب از اسرائیل/مصر در زمین غزه بازی می کند!

در این رزمایش ارتقای کارایی رزمی و فنی یگان‌های توپخانه ریاست جمهوری به نمایش درآمد که پس از توسعه بر اساس جدیدترین سیستم‌های رزمی به تشکیلات تاکتیکی و مدیریت توپخانه ملحق شدند.

مراحل رزمایش با ارائه گزارش‌هایی در مورد کارایی رزمی یگان‌های توپخانه و قابلیت آنها برای انجام کلیه مأموریت‌های رزمی تحت شرایط مختلف آغاز شد.

خبر مرتبط
استعفای بالاترین مقام اطلاعات نظامی اسرائیل بخاطر شکست در طوفان الاقصی

یک روزنامه اسرائیلی امروز دوشنبه از استعفای آهارون حالیوا، رئیس اداره اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی خبر داد.

«محمد زکی» وزیر دفاع مصر با حضور در این رزمایش تصریح کرد نیروهای مسلح در دوره گذشته شاهد جهش‌های پی در پی در توسعه سیستم‌های آموزشی و تسلیحاتی در همه شاخه‌ها، تشکیلات و یگان‌های اصلی برای پشتیبانی از توان رزمی خود بر اساس مبانی دقیق علمی بوده‌اند که آنها را قادر به مقابله با چالش‌هایی می‌کند که ممکن است امنیت ملی مصر را در تمام جهات استراتژیک هدف قرار دهد.

وی با اشاره به نقش تاریخی نیروهای توپخانه که حماسه‌های قهرمانی و فداکاری را در تاریخ ارتش مصر رقم زدند، از آنها خواست در شرایط مختلف به آموزش رزمی ادامه دهند تا توپخانه قدرت نظامی اصلی باقی بماند.

از سوی دیگر، رسانه‌های عبری زبان فاش کردند که مصر به طور کامل برای عملیات نظامی احتمالی اسرائیل در شهر فلسطینی رفح در مرز خود با غزه آماده می ‌ود.

شبکه عبری زبان I۲۴News نوشت که بر اساس آنچه اخیراً در رسانه‌های محلی مصر منتشر شده است، مقامات مصری نسبت به عملیات نظامی آتی اسرائیل در رفح، جنوبی‌ترین شهر نوار غزه ابراز نگرانی کرده‌اند و قاهره به دنبال راه‌های دیپلماتیک برای اجتناب از این حمله است. این کشور در حال آماده شدن برای تعیین خطوط قرمز برای محافظت از شهروندان خود است.

به گفته کارشناسان نظامی مصر، مصر فعالانه به دنبال راه‌های دیپلماتیک برای جلوگیری از چنین عملیاتی است، اما همچنین در حال آماده شدن برای تعیین خطوط قرمز برای محافظت از شهروندان خود در صورت وقوع واقعی است.

همچنین «احمد ابوالغیط» دبیرکل این اتحادیه گفت اگر «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیروهای نظامی خود را در مرزهای مشترک با مصر مستقر کند به نفع صلح نخواهد بود.

وی در گفت‌وگو با «احمد موسی» روزنامه‌نگار توضیح داد: «زیرا آینده صلح در منطقه فراتر از منافع یک نخست وزیر برای ادامه قدرت است تا از زندانی شدن او جلوگیری کند».

ابوالغیط پیامی به نتانیاهو فرستاد و گفت: به نتانیاهو توصیه می‌کنم نه مصر را آزمایش نکند و نه سختی سنگ گرانیت شهر اسوان را.

دبیرکل اتحادیه عرب تصریح کرد تلاش‌های اعراب در رابطه با مساله فلسطین ادامه دارد و مردم غزه منبعی برای غذای روزانه پیدا نمی‌کنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.