واکنش گانتس به تحریم یگان جنجالی ارتش اسرائیل توسط آمریکا

«بنی گانتس» عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی امروز خود با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا به تصمیم واشنگتن برای تحریم «نتسح یهودا» واکنش نشان داد و گفت: تحریم این یگان اشتباه است و از شما می خواهم در خصوص این تصمیم، تجدید نظر کنید.

گانتس تأکید کرد اعمال تحریم ها علیه یگان «نتسح یهودا» به مشروعیت رژیم صهیونیستی در زمان جنگ آسیب می رساند.

وی مدعی شد: «هیچ توجیهی برای اعمال تحریم گردان نتسح یهودا وجود ندارد، زیرا سیستم قضایی ما قوی و مستقل است.»

عضو کابینه جنگ رژیم صهیونیستی همچنین ادعا کرد: «هیچ توجیهی برای اعمال این تحریم وجود ندارد زیرا یگان‌های ارتش ما تابع دستورات و قوانین مطابق با قوانین بین المللی هستند.»

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم امروز یکشنبه در واکنش به طرح آمریکا برای تحریم این یگان ارتش گفت که وی با چنین طرحی مقابله خواهد کرد.

یگان نتسح یهودا که آمریکا می‌خواهد آن را به اتهام نقض حقوق بشر در کرانه باختری تحریم کند، در حوادث خشونت آمیز در کرانه باختری دخیل بود و در حال حاضر به غزه اعزام شده‌اند.

این گردان پس از انتشار گزارش هایی از ارتکاب جنایت علیه شهروندان فلسطینی از سرقت خودرو گرفته تا حملات فیزیکی، مورد توجه وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت.

یک پیرمرد ۷۸ ساله به نام عمر الاسعد – که دارای تابعیت آمریکایی است – از قربانیان این یگان تروریستی است.

سال گذشته، در حین یورش گردان ۹۷ نتسح یهودا وابسته به ارتش رژیم اسرائیل به منطقه «تلونیم» واقع در غرب رام‌الله، نظامیان وابسته به این گردان که فکر می‌کردند کسی آن‌ها را نمی‌بیند، چند شهروند فلسطینی غیرنظامی را به‌ شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند؛ غافل از اینکه تعدادی دیگر از فلسطینیان در حال رصد و ضبط این توحش هستند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.