کمک‌های جدید آمریکا به اسرائیل/ نتانیاهو: حمایت از اسرائیل دفاع از تمدن غرب است!

 بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد که تصویب میلیاردها دلار کمک نظامی جدید نشان دهنده حمایت قوی از اسرائیل و "دفاع از تمدن غرب" است.

او در پیامی در رسانه ایکس گفت: «کنگره آمریکا با اکثریت قاطع، لایحه کمکی بسیار تحسین برانگیز را تصویب کرد که نشان دهنده حمایت قوی دو حزبی از اسرائیل و دفاع از تمدن غربی است.»

روز گذشته، تارنمای «وال استریت ژورنال» نوشت: دولت بایدن در حال بررسی معرفی یک قرارداد تسلیحاتی جدید است که بر اساس آن بیش از یک میلیارد دلار تسلیحات به اسرائیل فروخته خواهد شد.

دولت جو بایدن، ‌رییس جمهوری آمریکا، در قراردادهای تسلیحاتی جدید بیش از یک میلیارد دلار برای کمک به اسرائیل در نظر گرفته است.

این معامله شامل مهمات تانک به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار، خودروهای نظامی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار و گلوله های خمپاره به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار است که مجموع آن به ۱.۳ میلیارد دلار می رسد.

وال استریت ژورنال گزارش داد: این، بزرگ‌ترین معامله نظامی است که ایالات متحده با اسرائیل پس از آغاز درگیری‌ها در هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه سال گذشته) انجام می دهد.

اجرایی شدن این قرارداد تسلیحاتی مستلزم تایید رهبران کنگره است و در یک دوره زمانی طولانی که ممکن است چندین سال طول بکشد تحویل داده خواهد شد.

برایان فینوکین، مقام سابق وزارت خارجه آمریکا قرارداد جدید گزارش شده را "سیگنال حمایت نظامی بی قید و شرط" ایالات متحده از (رژیم) اسرائیل خواند.

وی خاطرنشان کرد: ایالات متحده هنوز از اهرمی که در زمینه انتقال تسلیحات در اختیار دارد برای تاثیرگذاری بر رفتار اسرائیل استفاده نکرده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.