نخست‌وزیر مجارستان به سیم آخر زد / سخنرانی علیه اتحادیه اروپا

حزب فیدز مجارستان یک رویداد انتخاباتی در بوداپست را به استثنای حضور رسانه های مستقل سازماندهی کرده است. در آنجا، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان یک حمله همه جانبه را علیه اتحادیه اروپا به راه انداخت. وی علیه دیگر کشورهای اتحادیه اروپا انتقاد کرده و تصویری تاریک از آینده اروپا ترسیم کرد.

ان‌تی‌وی آلمان گزارش داد، "ویکتور اوربان"، نخست وزیر مجارستان، در آغاز مبارزات انتخاباتی حزبش در اروپا، خواستار تغییر وضعیت نگهبانی ونظارتی در اروپا شد. وی در یک مراسم حزب فیدز در بوداپست، پایتخت این کشور علیه اتحادیه اروپا سخنرانی کرد و از جمله، نگرش اکثر کشورهای اتحادیه اروپا را نسبت به جنگ در اوکراین مورد هدف قرار داد.

خبر مرتبط
بالا گرفتن اختلافات در بین جمهوری خواهان کنگره بر سر اوکراین

گروهی از جمهوری خواهان مجلس نمایندگان آمریکا طرح برکناری رییس این مجلس را امضا کردند.

وی در مورد دیگر رهبران اتحادیه اروپا گفت: «آنها این جنگ را جنگ خودشان می‌دانند و طوری می‌جنگند که انگار جنگ خودشان است.» او گفت: «رهبری در بروکسل باید برود. آنها سزاوار یک فرصت دیگر نیستند. باید تغییری در بروکسل ایجاد شود.»

در آستانه انتخابات پارلمان اروپا در ژوئن، نخست وزیر مجارستان با چالش های جدی در داخل و خارج از کشور مواجه است. وی در کشور خود با استعفای سیاستمداران برجسته مرتبط با رسوایی و اقتصادی دست و پنجه نرم می کند و همچنین شرایط اقتصادی دشواری دارد زیرا اتحادیه اروپا میلیاردها بودجه برای مجارستان را مسدود کرده است. دلیل آن نگرانی بروکسل در مورد حاکمیت قانون و فساد در این کشور عنوان شده است.

این رویداد مبارزات انتخاباتی در بوداپست تنها حدود ۴۵ دقیقه به طول انجامید و رسانه های مستقل حذف شدند. سخنرانی اوربان، که یک سوم زمان را به خود اختصاص داد، عمدتاً حول محور موضوعاتی بود که او سال‌ها بر آنها تمرکز کرده است و آن از جمله رد مهاجرت و این تز است که اتحادیه اروپا در تلاش است اراده خود را بر کشور مجارستان تحمیل کند. او با تشویق حضار گفت: «ما باید بروکسل را اشغال کنیم، بوروکرات های بروکسل را کنار بزنیم و امور را به دست خود بگیریم.

اوربان که ۱۴ سال بر کشورش حکومت کرده است، از دولت هایی انتقاد کرد که برای دفاع از اوکراین در برابر روسیه پول یا سلاح می دهند. مجارستان چنین حمایتی را رد کرده و همچنین علیه تحریم های اتحادیه اروپا با هدف مجازات روسیه به خاطر اقداماتش در اوکراین موضع گرفته است. اوربان کشورهایی را که از اوکراین حمایت می کنند، طرفدار جنگ توصیف کرده است و سعی دارد دولت خود را تنها کشوری در اتحادیه اروپا توصیف کند که طرفدار صلح است. با این حال، بسیاری از منتقدان او را متهم به پیشبرد منافع روسیه از طریق گسترش قراردادهای انرژی با مسکو و به تعویق انداختن بسته های کمکی به اوکراین کرده اند.

اوربان در پایان سخنان خود از "مانیفست انتخاباتی" حزب خود که احیای مجدد نیروهای راست در اتحادیه اروپا را پیش بینی می کند رونمایی کرد. در این بیانیه آمده است که اگر رهبری کنونی اتحادیه اروپا بر سر کار بماند، «اروپا وارد جنگ خواهد شد، امواج مهاجرت کشورهای اروپایی را نابود خواهد کرد و تبلیغات جنسیتی آینده فرزندان ما را ویران خواهد کرد». انتخابات اتحادیه اروپا از ۶ تا ۹ ژوئن برگزار می شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.