اعتراف رسانه اسرائیلی درباره حمله موشکی ایران/صحنه این حمله مانند روز قیامت بود

آلون بن داوید، تحلیلگر نظامی روزنامه معاریو گفت: ایران به مرحله دیگری در جنگ علیه اسرائیل منتقل شده است و ما باید این پیش فرض را قبول کنیم که ایران آماده عملیاتی با یک حمله گسترده‌تر است.

خبر مرتبط
ادعای تازه کاخ سفید درباره حمله موشکی ایران به اسرائیل

سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید با اعلام اینکه ایران هیچ پیامی به ما در مورد زمان و هدف حمله به اسرائیل نداد، گفت: «به دنبال جنگ با ایران نیستیم.»

وی افزود: هرگونه واکنش علنی اسرائیل ما را در خطر ورود به تبادل حملات با ایران و چه بسا یک جنگ گسترده در شمال قرار می‌دهد. انجام یک حمله علیه ایران یا حزب‌الله امکان پیروزی در جنگ با حماس را از بین می‌برد و به منزله حکم اعدام برای اسرایی است که هنوز زنده هستند.

این تحلیلگر گفت: طی حمله ایران ترس و نگرانی بر پایگاه‌های هوایی که هدف موشک‌ها قرار گرفتند، حاکم شده بود. هزاران سرباز به پناهگاه‌ها رفتند و این سوال را از خود می‌پرسیدند که آیا طبقات بتنی اطراف آنها در مقابل این موشک‌های سنگین دوام می‌آورد.

وی افزود: تصویر آسمان که بر نمایشگرهای مرکز کنترل نیروی هوایی در شامگاه شنبه دیده می‌شد، شباهتی به آنچه قبلا در اسرائیل یا در جهان دیده بودیم، نداشت. صدها پهپاد ایرانی و موشک کروز راه خود را به سمت ما در یک ارتفاع پایین طی می‌کردند. بر فراز آنها ده‌ها هواپیمای نیروی هوایی و در یک طبقه بالاتر بیش از ۱۰۰ موشک بالستیک بود. در مقابل آن ده‌ها موشک اسرائیلی دیده می‌شدند و این صحنه همانطور که یکی از افسران اسرائیلی گفت مثل روز قیامت بود.

این تحلیلگر صهیونیست گفت: رهبری اسرائیل که با حماقت اقدام به ترور ژنرال‌ ایرانی در دمشق کرد بدون اینکه عواقب آن را در نظر بگیرد اکنون تظاهر به رام کردن ایران می‌کند. حمله ایران که یک تغییر اساسی بود. ایجاب می‌کند که اسرائیل در روش برخورد با ایران بازنگری کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.