لاوروف: فقط اوکراینی وجود خواهد داشت که واقعا روسی باشد

 اگرچه جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۴ دومین سال خود را پشت سر گذاشت، اما هنوز هیچ چشم‌اندازی برای صلح میان روسیه-اوکراین وجود ندارد و کشورهای غربی به جای راه‌حل دیپلماتیک جهت خاتمه این جنگ، بر نحوه ارسال تسلیحات و کمک‌های مالی به کی‌یف متمرکز هستند.

خبر مرتبط
پیش‌بینی شوم شولتس درباره جنگ اوکراین

صدراعظم آلمان اظهار داشت که ممکن است جنگ اوکراین چندین سال طول بکشد.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه طی مصاحبه با چندین رسانه این کشور در مسکو بیان کرد: «آینده اوکراین غربی نامعلوم است. فقط اوکراینی وجود خواهد داشت که واقعا روسی باشد و بخواهد بخشی از دنیای روسی شود و هم‌چنین بخواهد روسی صحبت کند و به کودکانش روسی آموزش دهد.»

او که از سال ۲۰۰۴ به‌عنوان وزیر خارجه روسیه مشغول به کار است، در راستای اظهاراتش تاکید کرد که جای هیچ سوالی برای نقشه‌ای جایگزین وجود ندارد.

خبر مرتبط
حمله پهپادی ارتش اوکراین به بلگورود روسیه/ یک خانه آتش گرفت

به گفته فرماندار استان بلگورود روسیه، حمله پهپادی ارتش اوکراین به مناطق مسکونی این منطقه دو کشته برجای گذاشته است.

لاوروف هم‌چنین خاطر نشان کرد: «روسیه نمی‌خواهد به کشورهای عضو ناتو حمله کند اما اگر آنها بخواهند به سمت مرزهای ما بیایند، البته که ما خواهیم دانست چگونه جلوی آنها را در اوکراین بگیریم.»

وزیر امور خارجه روسیه همانند دیگر مقامات این کشور گفت روسیه آماده است تحت شرایطی خاص با اوکراین مذاکره کند.

کنفرانس صلح اوکراین در سوئیس قرار است از تاریخ ۱۵ الی ۱۶ ژوئن (۲۶ الی ۲۷ خرداد) با حضور تقریبا ۱۰۰ کشور برگزار شود. در این خصوص، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کرملین پیشتر تاکید کرده بود که هرگونه مذاکره‌ای برای صلح اوکراین بدون حضور روسیه «بی‌معنا» خواهد بود.

درحالیکه هنوز سرنوشت جنگ اوکراین نامشخص است و ظاهرا رئیس‌جمهور این کشور جنگ‌زده با وجود کمبود شدید تسلیحات و نیرو قصد دارد به جنگ ادامه دهد، «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان اخیرا در اظهاراتی تاکید کرد: «جنگ اوکراین شاید تا چندین سال طول بکشد.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.