تحریم‌های جدید آمریکا علیه شهرک‌نشینان اسرائیلی

متیو میلر، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر) نوشت: ما «بن صهیون گوپشتاین»، رهبر سازمان افراطی لهاوا را که اعضایش حملاتی را علیه غیرنظامیان فلسطینی مرتکب می‌شوند، تحریم می‌کنیم.

خبر مرتبط
تظاهرات گسترده در خیابان‌های تل‌آویو/اعتراض شهرک‌نشینان به سیاست‌های کابینه نتانیاهو

شهرک‌نشینان اسرائیلی بر لزوم موافقت هر چه سریعتر کابینه نتانیاهو با تبادل اسرا تأکید کردند.

وی افزود: وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین دو نهاد را بابت تامین مالی برای ارتکاب چنین افراط گرایی‌های خشونت آمیزی علیه فلسطینی‌ها تحریم می‌کند.

در این میان، روز جمعه اتحادیه اروپا چهار شهرک‌نشین و ۲ نهاد صهیونیست را به‌دلیل خشونت علیه فلسطینیان در کرانه باختری تحریم کرد.

کمیسیون اروپا اعلام کرد دو گروه یهودی افراطی از جمله گروه «لهاوا» و همچنین «مئیر اتینگر» و «الیشا یرد» دو چهره سرشناس این گروه‌ها را تحریم کرده است.

در بیانیه کمیسیون اروپا آمده است: «افراد و نهادهای ذکر شده مرتکب نقض جدی حقوق بشر علیه فلسطینی‌ها شده‌اند، از جمله از طریق شکنجه و سایر اقدامات ظالمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز و نقض حق مالکیت و زندگی خصوصی و خانوادگی فلسطینیان در کرانه باختری.»

با شروع عملیات طوفان الاقصی، خشونت شهرک‌نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان در کرانه باختری شدت گرفته و انتقاد سازمان‌های بین‌المللی و جهانی را در پی داشته است.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.