خط‌ونشان تشکیلات خودگردان فلسطین در شورای امنیت/ما حق عضویت کامل را با تصمیم بین المللی داریم

نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در شورای امنیت طی سخنانی در نشست امروز سازمان ملل درباره عضویت کامل فلسطین تأکید کرد «مردم فلسطین همواره قربانی حوادث و تصمیمات بین‌المللی بوده‌اند که نقشی در آن نداشته‌اند.»

خبر مرتبط
درخواست مهم روسیه از شورای امنیت برای تحریم اسرائیل

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل خواستار بررسی موضوع تحریم رژیم صهیونیستی از سوی شورای امنیت شد.

نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین ادامه داد: هرکسی که مانع از تصمیم‌گیری برای عضویت کامل ما شود، به افزایش شانس صلح در منطقه ما کمک نمی‌کند. اعطای عضویت کامل به فلسطین بخشی از بی‌عدالتی تاریخی علیه ملت فلسطین را از بین می برد. ما حق عضویت کامل را با تصمیم بین المللی داریم نه از طریق مذاکره. اینکه ما مشغول تلاش برای عضویت کامل فلسطین هستیم، باعث نمی‌شود جنگ همه جانبه‌ای که در غزه در حال وقوع است را فراموش کنیم.

وی در ادامه با اشاره به حملات صهیونیست‌ها به فلسطینیان در کرانه باختری افزود: اکثریت باریکه غزه غیرقابل سکونت شده است.حملات شهرک نشینان علیه فلسطینیان در کرانه باختری و بیت المقدس در حال افزایش است.

نماینده رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در شورای امنیت تصریح کرد: جامعه جهانی نباید اجازه دهد هیچ دولتی بالاتر از مجازات باشد. مسئولیت جنگ بر عهده کشورهایی است که «اسرائیل» را مسلح می کنند.

نماینده رژیم صهیونیستی نیز در سخنانی گفت: «تشکیلات خودگردان فلسطین در غزه قدرت و دولتی ندارد، پس چگونه شورا امروز می‌تواند به عضویت کامل آن رای دهد؟»

وی تأکید کرد شورای امنیت بدون اینکه حماس را محکوم کند، اکنون در حال آماده شدن برای رای گیری در مورد عضویت کامل فلسطین است.

نماینده رژیم صهیونیستی در شورای امنیت سازمان ملل مدعی شد: «هرگونه تصمیم برای اعطای عضویت کامل به فلسطین، آغاز فروپاشی نظام سازمان ملل خواهد بود.»

نماینده صهیونیستی افزود: «این شورا همچنان در مورد غزه صحبت می‌کند و اصطلاحاتی مانند حقوق بشر را تکرار می کند و به هیچ چیز دیگری اهمیت نمی دهد. این شورا بر هیچ بحران فوری جهانی مانند اوکراین یا سودان تمرکز نمی کند و تنها به غزه می پردازد. رفتار این شورا فقط در خدمت سنوار و ایران است.

این نماینده صهیونیست تهدید کرد: «اگر تصمیم برای عضویت کامل فلسطین اتخاذ شود، هر گونه مذاکره در مورد حل و فصل پیچیده خواهد شد.»

وی در ادامه سخنان تند خود علیه شورای امنیت گفت: اگر تصمیم برای عضویت کامل فلسطین اتخاذ شود، این شورا تروریستی خواهد بود نه شورای امنیت.هرگونه تصمیم برای اعطای عضویت کامل به یک رژیم تروریستی، آغاز فروپاشی نظام سازمان ملل خواهد بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.