عراق: موشک‌های ایرانی از خاک عراق شلیک نشده است

محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان اعلام کرد: گزارش‌های نظامی ما ثابت نمی‌کند که در حمله (تلافی جویانه) ایران به اسرائیل، موشک‌ها از خاک ما شلیک شده باشد.

وی همچنین تاکید کرد حمله به کنسولگری ایران در دمشق ، ایران را وادار به واکنش کرد.

نخست وزیرعراق در پاسخ به سوالی درباره پرتاب پهپادها از خاک عراق اعلام کرد: ما گزارش یا نشانه‌ای مبنی بر پرتاب موشک یا پهپاد از عراق در جریان حمله ایران دریافت نکرده‌ایم در حالیکه موضع ما  در این زمینه شفاف و روشن است و ما  اجازه نمی‌دهیم عراق به صحنه درگیری  تبدیل شود و به این مساله پایبند هستیم.

خبر مرتبط
سفارت این کشور در عراق تعطیل می‌شود

وزارت خارجه دانمارک امروز سه‌شنبه اعلام کرد که تصمیم گرفته پس از خروج نیروهایش به عنوان بخشی از «ماموریت ناتو در عراق»، سفارت خود در بغداد را تعطیل کند.

نخست وزیر عراق با اعلام این مطلب که نمی توان در هر موضوعی که مربوط به وضعیت عراق باشد، پای ایران را به میان کشید(ایران را دخیل دانست) ؛ گفت: موضوع پایان دادن به کار ائتلاف بین‌المللی خواسته عراق و بخشی از برنامه دولت این کشور است و نمایندگان پارلمان نیز آنرا مصوب کرده اند.

السودانی: داشتن روابط  تاریخی با ایران و روابط راهبردی با آمریکا از عوامل قدرت عراق است

محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق که همچنان در آمریکا به سر می برد، همچنین در دیدار هیئتی از مجلس نمایندگان آمریکا از دو حزب دموکرات و جمهوریخواه تاکید کرد که داشتن روابط  تاریخی با ایران و روابط راهبردی با آمریکا از عوامل قدرت عراق است.

خبر مرتبط
بیانیه مشترک آمریکا و عراق

عراق و آمریکا پس از دیدار محمد شیاع السودانی نخست وزیر و جوبایدن رئیس جمهور آمریکا بیانیه مشترکی صادر کردند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.