قدرت بازدارندگی اسرائیل در برابر ایران به پایان رسیده است

معاون دبیر کل جهاد اسلامی تاکید کرد: قدرت بازدارندگی اسرائیل در برابر ایران به پایان رسیده است.

وی گفت: نتانیاهو می‌خواهد منطقه را به جنگ بکشاند اما او از واکنشی قاطع صحبت می‌کند که منجر به جنگ منطقه‌ای نشود، این چگونه ممکن است.؟!

وزن و جایگاه استراتژیک اسرائیل در تمامی سطوح  روبه کاهش نهاده است.

الهندی تصریح کرد: توازن قوا در جهان در حال تغییر است و اکنون آمریکا در بهترین وضعیت خود قرار ندارد و اسرائیل نمی تواند بر منطقه سلطه و سیطره  پیدا کند.

خبر مرتبط
بورل پشت اسرائیل درآمد

بورل در اظهاراتی با محکوم کردن حمله ایران به رژیم صهیونیستی، بر حمایت این اتحادیه از تل‌آویو تاکید کرد.

مقام ارشد جهاد اسلامی گفت: جنایات اسرائیل در غزه و فلسطین تحت پوشش و حمایت غرب انجام می شود و غربی ها در این جنایات مشارکت دارند، اما مرحله جدیدی در حال شکل گیری است که نیاز به بازنگری در محاسبات دارد.

محمد الهندی در ادامه مصاحبه خود با المیادین گفت: غزه همان دردناک ترین منطقه برای اسرائیل است و وجهه او چهره این رژیم را در هم شکسته است چرا که نبرد در غزه ، رویارویی با گروه هایی است که با وجود محاصره، خودشان سلاح هایشان رامی سازند.

وی تاکید کرد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم  می‌خواهد منطقه را به سوی جنگ بکشاند. او در عین حال از واکنش قاطعانه ای صحبت می‌کند که منجر به جنگ منطقه‌ای نشود، اما چگونه این کار صورت می گیرد؟

خبر مرتبط
اسرائیل دست به دامن عربستان شد

«بنی گانتس» عضو ارشد کابینه جنگ رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه در کنفرانس «فردا» مدعی شد این رژیم قدرت بالایی دارد و بزرگترین فاجعه‌ها را پشت سر کار گذاشته است اما اگر برای آینده برنامه‌ای نداشته باشد، این همه قدرت کافی نخواهد بود.

الهندی افزود: آمریکا خواهان جنگ منطقه‌ای نیست، به ویژه در این سال انتخاباتی( که در پیش دارد).

این رهبر جهاد اسلامی خاطر نشان کرد: آمریکایی ها و اسرائیلی ها می خواهند اسرا را با کمترین هزینه بازگردانند، اما مسئله اسرا برگ برنده ای در دستان ما خواهد بود.

وی افزود: برگه ای(پیشنهادهای توافق) که به اسم میانجی‌ها  ارائه شده است ، مشخصا همان برگه مد نظر اسرائیل است و برخی اصطلاحات موجود در آن فریبکارانه  است.

معاون رهبر جهاد اسلامی فلسطین تاکید کرد  بازدارندگی اسرائیل در مقابل ایران پایان یافته و این رژیم  با یک معضل واقعی روبرو بوده ضمن آنکه گزینه هایش نیز محدود است.
چهره و وجهه اسرائیل و همچنین جایگاه  و وزن استراتژیک آن  رو به ضعف نهاده  و بسیاری از کشورها پس از پایان جنگ در محاسبات خود  در خصوص این رژیم  تجدید نظر خواهند کرد.

محمد الهندی در خصوص  پاسخ مقاومت به طرح های پیشنهادی گفت: مقاومت پاسخ خود را ارائه کرد و موضع آن کاملا شفاف و روشن بود چرا که مقاومت عقب نشینی (از نوار غزه) را امری ضروری می داند که این کار و همچنین برقراری آتش بس می تواند تدریجی صورت گیرد.

مقام جهاد اسلامی در ادامه گفت: رژیم اسرائیل  به دلیل شکست های میدانی مجبور به پرداخت بهای این توافق خواهد بود. ما زمان  بیشتری  پیش رو داریم تا «اسرائیل» متوجه شود، باید بهای این شکست را بپردازد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.