روسیه: بحران کنونی در خاورمیانه نتیجه سیاست شکست خورده آمریکا است

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در یک برنامه تلویزیونی گفت: بحران کنونی در خاورمیانه نتیجه طرح و سیاست شکست خورده آمریکا است.

 وی خاطرنشان کرد که آمریکا از مدت ها قبل "ادعاهای خاص" را در مورد برخی قطعنامه های غیر اجباری شورای امنیت سازمان ملل مطرح کرده است.

زاخارووا توضیح داد: "آمریکایی ها فقط به خاطر جاه طلبی, تمام تلاش خود را برای مصونیت اسرائیل از قوانین بین المللی انجام دادند. آنها خیلی از مسایل را به خطر انداختند. این سیاست منجر به بحرانی بی سابقه ای شد که اکنون در منطقه دیده می شود."

این مقام روس افزود: «این یکی دیگر از طرح‌های آمریکا است که شکست خورده است.»

خبر مرتبط
پاسخ منفی روسیه به درخواست اسرائیل

سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه به درخواست دیپلمات اسرائیل از مسکو برای محکوم کردن پاسخ نظامی ایران به اسرائیل پاسخ منفی داد.

پیش از این ویاچسلاو ولودین» رئیس دومای روسیه با اشاره به کسری بودجه آمریکا، واشنگتن را متهم کرد که با برانگیختن یک جنگ دیگر در خاورمیانه، به دنبال رهایی اقتصاد خود از "نکول" (بحران بدهی خارجی) است.

ولودین با نوشتن از پیام در کانال تلگرامی خود، به داده های وزارت خزانه داری آمریکا اشاره کرد که بر اساس آن کسری بودجه این کشور در ماه مارس (اسفند و فروردین) به ۲۳۶ میلیارد دلار رسیده است.

«نکول در اقتصاد به وضعیتی گفته می شود که براساس آن شخص حقیقی و یا حقوقی نتواند در قبال قراردادی که بسته‌ به تمام یا بخشی از تعهداتش عمل کند».

براساس گزارش ها، در حال حاضر نزدیک به ۲۸ درصد از بودجه ایالات متحده از طریق بدهی ملی تأمین می شود که بیش از ۳۴ تریلیون دلار را شامل می شود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک دهها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی را در داخل سرزمین‌های اشغالی با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

 

 
  •  

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.