رویا پردازی نتانیاهو برای جبران ناکامی جنگ 7 ماه در غزه

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز سه‌شنبه با اذعان به ناکامی این رژیم در برابر محور مقاومت و در عین حال فرافکنی برای توجیه ناکامی ارتش خود در نوار غزه گفت: ایران پشت حماس و طرف‌های دیگر ایستاده است اما ما مصمم به تحقق پیروزی در غزه و دفاع از خود در تمامی جبهه‌ها هستیم.

خبر مرتبط
دست رد اروپا به سینه اسرائیل

رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در سخنانی گفت که این اتحادیه در شرایط فعلی نمی‌تواند سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران را «تروریستی» اعلام کند.

نتانیاهو پیش از این چند و از آغاز جنگ علیه نوار غزه در هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲) اعلام کرده بود که هدف رژیم صهیونیستی از جنگ علیه غزه نابودی جنبش حماس و آزادی اسرای صهیونیست است اما این رژیم تا این لحظه نتوانسته به اهداف اعلامی خود برسد و همچنان در نوار غزه گرفتار مانده است.

پیش از این، عزت الرشق عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: آتش بس دائمی تنها تضمینی است که مردم فلسطین در برابر قتل عام ادامه دار رژیم صهیونیستی دارند.

وی افزود: حماس در مورد خواسته‌های خروج کامل نظامیان صهیونیست از نوار غزه و بازگشت بدون مانع همه خانواده‌های آواره به خانه‌هایشان سازش نمی‌کند.

این عضو ارشد حماس تصریح کرد: رژیم اشغالگر خواهان یک توافق موقت برای آزادی اسرای خود است تا پس از آن جنگ نسل‌کشی خود را از سر بگیرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.