ورود سگ‌ به بوستان‌ها ممنوع

حسین نظری؛ امروز در حاشیه برگزاری دویست و بیست و هشتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولویت شهر، نظافت و‌ آراستگی است و به همین جهت امروز گزارشی از اقدامات انجام شده در معاون خدمات شهری شهرداری تهران و زیرمجموعه این معاونت در قالب استقبال از بهار، ماه مبارک رمضان، عید سعید فطر و ... به اعضای شورا ارائه شد.

وی با اشاره به موضوع آراستگی و نظافت شهر تاکید کرد: در این بخش تلاش‌های بسیاری توسط نیروهای خدمات شهری شده است و شاید نتایج صورت گرفته برابر با تلاش‌های انجام شده نباشد و به همین جهت آسیب‌شناسی برای شناسایی اشکالات انجام شده و اقداماتی صورت گرفته است.

نظری با اشاره به طرح جامع پسماند گفت: این طرح ابلاغ شده است همچنین فهرست بهای قراردادهای پیمانکاران و نرخ آن تعیین و به تصویب رسیده و ابلاغ شده است.

وی با اشاره به تجمیع قراردادهای پیمانکاران رفت و روب در پایتخت گفت: تا پیش از این ۱۵۰ قرارداد رفت و روب در پایتخت وجود داشت که با تجمیع این قراردادها به ۱۴ عدد رسیده است و این مسئله می‌تواند ما را در بحث نظافت، همراهی کند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به کاهش تماس شهروندان در بحث نظافت شهر تصریح کرد: تا قبل از این دوره از مدیریت شهری، تماس‌های زیادی از سوی شهروندان با سامانه ۱۳۷ در ارتباط با عدم نظافت معابر وجود داشت که خوشبختانه با تلاش‌هایی که تاکنون صورت گرفته این تماس‌ها کاهش یافته و انشاءالله این رویه ادامه‌دار خواهد بود.

نظری به بحث نظافت و رفت و روب و همچنین بازسازی المان‌های شهری اشاره کرد و افزود: متاسفانه در این بخش شاهد یک عقب‌ماندگی ۴ الی ۵ ساله بودیم که هیچ توجهی به این موضوع صورت نگرفته بود و ما توانستیم در یک بازه زمانی مناسب، اقدامات مناسبی در بحث نظافت و رفت و روب و بازسازی المان‌های شهری داشته باشیم. همچنین معاونت فنی عمرانی شهرداری تهران نیز اقدامات موثری در قالب آسفالت‌ریزی معابر انجام داده است.

وی با اشاره به نظافت حوزه فضای سبز نیز گفت: بر اساس اعلام شهروندان، این مجموعه نمره قابل قبولی را کسب کرده و ان‌شاءالله در بحث نگهداشت شهر نیز نیاز به همراهی و همکاری سایر دستگاه‌ها و مجموعه‌ها هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه تردد حیوانات خانگی از جمله سگ‌ها در بوستان‌ها ممنوع است تاکید کرد: این موضوع به جهت حضور خانواده‌ها در پارک‌ها است و به همین جهت در ورودی پارک‌های سطح شهر تهران، تابلوهایی مبنی بر عدم ورود سگ‌ها و حیوانات خانگی به پارک‌ها نصب شده است.

نظری ادامه داد‌: موضوع سگ‌های بلاصاحب تکلیف آنها مشخص است و در بخش سگ‌های ولگرد هم ابلاغیه‌ای توسط وزارت کشور ابلاغ شده است. همچنین در موضوع موش‌ها نیز طبق دستورالعمل‌ها و بر اساس قراردادهایی که با پیمانکاران بسته شده، عمل می‌شود.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.