حماس: تل‌آویو شکست خورده و نمی‌تواند هیبت فروریخته خود را احیا کند

یک عضو حماس به اشاره به اقدام تنبیهی ایران ضد رژیم صهیونیستی تاکید کرد که تل‌آویو شکست خورده و نمی‌تواند هیبت فروریخته خود را احیا کند.

غازی حمد عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در گفت و گو با پایگاه خبری المیادین واکنش نظامی ایران به حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به کنسولگری این کشور در دمشق را حق مشروع تهران و اقدامی شجاعانه خواند و ادامه داد که حتی اگر اسراییل بخواهد به این حمله واکنش نشان دهد، معادله‌ها تغییر نخواهد کرد و تل آویو نمی‌تواند هیبت فروریخته خود را مجددا احیا کند.

این عضو حماس افزود که تصور اسراییلی‌ها مبنی بر اینکه واکنش نشان دادن به حمله ایران می‌تواند بازدارندگی برای آنها ایجاد کند، معادله‌ای اشتباه است. اسراییل امروز محاصره شده و منزوی و شکست خورده است و هر روز بیش از پیش قدرت و اعتبار خود را از دست می‌دهد و آمریکا نیز نمی‌تواند آن را از این باتلاق نجات دهد.

خبر مرتبط
اسرائیل اعتراف کرد/ در برابر حماس و حزب‌الله شکست خوردیم،‌ در برابر ایران هم شکست خواهیم خورد

میکی زوهار، وزیر فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی در اظهاراتی که روزنامه یدیعوت آحارونوت منتشر کرد، با بیان اینکه «به حمله ایران باید پاسخ قوی داد»، گفت: «پاسخ ضعیف به این حمله بی‌سابقه، ادامه مفهوم منسوخ، منطق عقلانیت و عقل است.»

حمد در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرده که امیدوار است کشورهای عربی در مورد جنایت‌ها و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه از خود نشان دهند.

این مقام حماس در عین حال خاطرنشان کرد که رژیم صهیونیستی از ۶ ماه قبل در غزه و در جنوب لبنان دچار شکست شده و نتوانسته جنگ را به نفع خود به پایان برساند یا دستاوردی از آن داشته باشد.

غازی حمد به مذاکرات دنبال شده در زمینه آتش‌بس نیز اشاره و تاکید کرد که موضع حماس در این خصوص مشخص است و حماس اصرار دارد مطالبه‌های خود را به عنوان یک بسته کامل دریافت کند و اجازه تجزیه یا مرحله‌ای شدن این مطالبه‌ها را نمی‌دهد.

خبر مرتبط
الجزیره ادعا کرد: حماس پیشنهاد آتش‌بس سه مرحله‌ای را پذیرفت

شبکه خبری الجزیره، به نقل از منابع خود، جزئیاتی از پاسخ جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به پیشنهادات طرف اسرائیلی ارائه کرد.

وی ادامه داد که با وجود نرمشی که حماس در مذاکرات اخیر از خود نشان داد، از اینکه رژیم صهیونیستی در پیشنهاد اخیر چند پله مطالبه‌های خود را تشدید کرد، غافلگیر شد.

این عضو حماس تاکید کرد که میانجی‌ها به خوبی از موضع حماس اطلاع دارند و این نتانیاهو است که نمی‌خواهد جنگ غزه به پایان برسد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.