دستگاه‌های جاسوسی اسرائیل به جان هم افتادند/ پس لرزه های حمله موشکی ایران

 پس لرزه های واکنش قوی ایران به ترور شهدای حمله موشکی رژیم اشغالگر به کنسولگری ایران و هدف قرار دادن اهدافی در سرزمین های اشغالی توسط سپاه پاسداراران انقلاب اسلامی همچنان ادامه دارد و نهادهای جاسوسی و نظامی این رژیم یکدیگر را به ناکامی در ارزیابی و پیش بینی این حمله متهم می کنند.

خبر مرتبط
واکنش شورای همکاری خلیج فارس به پاسخ ایران به اسرائیل

شورای همکاری خلیج فارس ضمن ابراز نگرانی از تحولات منطقه خواستار خویشتنداری شد.

این شبکه تأکید کرد که دستگاه های جاسوسی و نظامی این رژیم از ارتش اشغالگر به دلیل ناکامی در ارزیابی پاسخ قوی موشکی و پهپادی ایران به شدت انتقاد کردند.

از سوی دیگر روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» گزارش داد، «یائیر لاپید» رئیس ائتلاف مخالفان در کنست (پارلمان) این رژیم، اقدامات کابینه حاکم را عامل از بین‌رفتن بازدارندگی این رژیم در مقابل ایران و محور مقاومت ارزیابی‌کرد.

لاپید اعلام کرد: «بنیامین نتانیاهو» و کابینه اش به یک تهدید علیه موجودیت اسرائیل تبدیل شده‌اند.

وی با اعلام این موضوع که اقدامات کابینه نتانیاهو، بازدارندگی رژیم اسرائیل را از بین برده است، گفت: دوستان و دشمنان اسرائیل، این کابینه را ضعیف می بینند.

لاپید، آمریکا را کماکان متعهد به تامین امنیت رژیم صهیونیستی ارزیابی کرد و گفت: نتانیاهو به امنیت ما اهمیت نمی دهد و خرابه های شهرک های نزدیک مرز غزه، خشونت های کنترل نشده (صهیونیست های) افراطی و از بین رفتن بازدارندگی اسرائیل موید این موضوع است.

«تالی گاتلیب» عضو کنست رژیم صهیونیستی از حزب حاکم نیز درباره پاسخ موشکی و پهپادی ایران به حمله این رژیم به کنسولگری ایران در دمشق گفت: به «اسرائیل» توهین شد و سیلی محکمی خوردیم.

به گزارش ایرنا، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ با انتشار اطلاعیه‌ای، از انجام عملیات «وعده صادق» و شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم اسرائیل با هدف تنبیه تل‌آویو برای حمله موشکی این رژیم به کنسولگری ایران در سوریه خبر داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق صورت گرفت.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.