پیام النسوار به اسماعیل هنیه

  «یحیی السنوار» رهبر جنبش حماس در نوار غزه در پیامی برای «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش اظهار داشت: شهادت و برگزیده شدن فرزندان و نوادگانتان از سوی خداوند متعال را به شما تسلیت عرض می‌کنم.

السنوار گفت: این فرزندان در پر افتخارترین نبردهای جهان یعنی نبرد «طوفان الاقصی» به شهادت رسیدند.

خبر مرتبط
فراخوان حماس برای تشدید مقاومت در کرانه باختری

جنبش حماس درپی حملات وحشیانه شهرک نشینان به مناطقی در کرانه باختری، خواستار فعال شدن اقدامات مقاومتی در این منطقه و درگیر شدن با شهرک نشینان صهیونیست شد.

وی خطاب به هنیه افزود: ما استواری و خونسردی شما به هنگام دریافت این خبر و سخنان گرانباری که پس از این اتفاق بر زبان آوردید را می‌ستاییم.

وی همچنین تاکید کرد: این خون‌هایی که جاری می‌شود و سرزمین نوار غزه را سیراب می‌کند؛ این مواضعی که در تاریخ جاودانه می‌ماند، جان در رگ‌های این ملت می‌دمد.

چهارشنبه ۲۲ فروردین شبکه خبری «الجزیره» از شهادت سه فرزند و سه نوه اسماعیل هنیه در حمله رژیم صهیونیستی به غرب غزه خبر داده بود.

در همین راستا، منابع فلسطینی نیز تأیید کردند که «حازم»، «امیر» و «محمد» هنیه به همراه سه نوه رئیس دفتر سیاسی حماس به شهادت رسیده اند.

طبق گزارش رسانه‌ها، آنها در حمله رژیم صهیونیستی به خودرویشان در منطقه «الشاطی» غزه به شهادت رسیده‌اند.

رئیس دفتر سیاسی حماس لحظاتی بعد با تایید خبر شهادت فرزندان و نوه‌هایش در حمله رژیم صهیونیستی، گفت: ما با این درد و خون برای مردم، آرمان و ملت خود امید، آینده و آزادی می‌آفرینیم.

هنیه همچنین گفت: حدود ۶۰ نفر از اعضای خانواده من مانند همه مردم فلسطین به شهادت رسیدند و هیچ تفاوتی میان آنها وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: اشغالگران بر این باورند که با هدف قرار دادن فرزندان رهبران، عزم مردم ما را درهم می‌شکنند اما ما به اشغالگران می‌گوییم که این خون، ما را در اصول و پایبندی به سرزمین‌مان استوارتر می‌کند.

 

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.