تصمیم جدید اسرائیل در پی حملات مجدد شهرک‌نشینان در کرانه باختری

ارتش رژیم صهیونیستی پس از مشاوره‌های امنیتی تصمیم گرفت نیروی بیشتری به کرانه باختری بفرستد.
شبکه عبری زبان «کان» امروز شنبه گزارش داد ارتش به منظور مقابله با درگیری ها در کرانه باختری، نیروهای ذخیره را برای حضور در این منطقه فراخوانده است.
صدها شهرک‌نشین با حمایت نیروهای صهیونیست از روز جمعه به بهانه یافتن یک شهرک‌نشین مفقود به شهرک‌ها و روستاهای فلسطینی حمله کرده‌اند و منازل و خودروها و درختان را در روستاهایی در نابلس، رام‌الله و دیگر شهرها به آتش کشیده‌اند که منجر به شهادت و زخمی شدن تعدادی از فلسطینی‌ها شد.

خبر مرتبط
فروپاشی کامل سیستم بهداشتی غزه

​دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد سیستم بهداشتی در شمال نوار غزه و شهر غزه به کلی فروپاشیده است.


پیش از این شهرک‌نشینان با همدستی و همکاری ارتش و پلیس رژیم صهیونیستی به روستای «المغیر» در شرق رام‌الله حمله کردند.
خبرگزاری آناتولی به نقل از رئیس شورای روستای دوما واقع در شمال کرانه باختری  گزارش کرد نیروهای صهیونیستی تک‌تیراندازهای خود را در پشت‌بام منازل در دوما مستقر کرده‌اند و آنها به هر جنبنده‌ای شلیک می‌کنند.
طبق گزارش آناتولی،  بیش از ۵۰ شهرک‌نشین تحت حفاظت مستقیم ارتش اشغالگر در محله‌های روستای دوما در نابلس در حال پرسه‌زنی هستند.
خبرنگار شبکه خبری القدس گزارش کرد شبه‌نظامیان شهرک‌نشین تحت حفاظت مستقیم ارتش اشغالگر، منازل در روستای «المغیره» در شمال شرقی رام‌الله را به آتش‌ کشیدند.
همچنین شهرک نشینان ورودی روستاهای شرق رام الله در کرانه باختری را بسته و با سنگ به خودروهای فلسطینی‌ها حمله کردند.
در پی این حملات، گروه‌های فلسطینی در رام الله خواستار آماده باش و فعال سازی کمیته‌های حفاظتی در روستاهای فلسطینی شدند.
نیروهای ملی و اسلامی در شهرهای «رام‌الله» و «البیره» نیز خواستار بسیج عمومی و فعال شدن کمیته‌های حفاظت مردمی برای مقابله با حملات شهرک نشینان شدند.
گردان‌های فلسطینی «شهدا الاقصی» هم در واکنش به جنایات رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان، ایست بازرسی «حواره» در جنوب نابلس را گلوله‌باران کردند.
«غسان دغلس»، استاندار نابلس نیز درباره وضعیت کرانه باختری بر اثر حملات شهرک نشینان به شبکه خبری القدس گفت: ساعت‌هاست که به دلیل بسته بودن ایست‌های بازرسی رژیم صهیونیستی در تلاش برای رسیدن به روستای «دوما» در جنوب شرقی نابلس هستیم و تصمیم گرفتیم نیروهای امنیتی را در روستاهای مجاور مستقر کنیم تا به کمیته‌های حفاظت مردمی علیه شهرک نشینان بپیوندند.
رئیس هیئت مقاومت در برابر شهرک‌سازی هم آمار حملات شهرک نشینان به روستای المغیر در کرانه باختری را یک کشته، بیش از ۳۰ زخمی و آتش زدن خودروها، ده‌ها منزل و ماشین آلات کشاورزی اعلام کرد و افزود شهرک نشینان با حمایت کامل کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حال تحمیل حقایقی هستند.
وی با بیان اینکه «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت ملی رژیم صهیونیستی بیش از ۱۶ هزار قطعه اسلحه میان شهرک‌نشینان در کرانه باختری و قدس توزیع کرده است، گفت شهرک نشینان با اسلحه‌هایی که کابینه در اختیار آنها قرار داده، به روستاهای فلسطینی حمله کردند.
رئیس هیئت مقاومت در برابر شهرک سازی اعلام کرد جامعه جهانی باید برای توقف حملات کابینه و گروه‌های سازمان‌یافته به فلسطینی‌ها وارد عمل شود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.