نامه مهم اردوغان به پاپ فرانسیس درباره تحولات غزه

  «رجب طیب اردوغان» رییس جمهور ترکیه امروز (شنبه) در نامه‌ای خطاب به «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان گفت: بشریت باید مانع نقض بیشتر قوانین بین‌المللی در غزه شود.

خبرگزاری آناتولی در این باره گزارش داد که اردوغان همچنین گفت، بشریت باید به بمباران بیمارستان‌ها، مدارس، مساجد و کلیساها اعتراض کند و تاکید کرد که این اماکن هرگز، حتی در مواقع جنگی نباید مورد حمله قرار بگیرند.

خبر مرتبط
پیام مهم پاپ فرانسیس درباره جنگ غزه

رهبر کاتولیک‌های جهان در پیامی گفت: امیدوارم آتش بسی فوری در نوار غزه اجرا شود.

او افزود: بدون حل‌وفصل منصفانه مسئله فلسطین-اسراییل، ایجاد صلح و ثبات در خاورمیانه ممکن نیست.

از زمان حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه در پی عملیات «طوفان الاقصی» که در ۷ اکتبر توسط گروه حماس علیه اراضی اشغالی انجام شد، حداقل ۳۳ هزار و ۶۸۶ نفر کشته شده‌اند.

جنگ غزه موجب آواره شدن ۸۵ درصد از جمعیت این منطقه شده است، آن هم در شرایطی که کمبود مواد غذایی، آب آشامیدنی و دارو وجود دارد. افزون بر این، طبق گفته سازمان ملل، ۶۰ درصد زیرساخت‌های این منطقه که در محاصره انسانی رژیم صهیونیستی قرار دارد، تخریب شده است.

رژیم صهیونیستی در دیوان بین‌المللی دادگستری به نسل‌کشی متهم شده است. این دادگاه در ماه ژانویه، در حکمی اولیه به تل‌آویو دستور داد که اقدامات مرتبط با نسل‌کشی را متوقف کرده و اطمینان بیابد که کمک‌های انسانی به جمعیت‌ غیرنظامیان در غزه می‌رسد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.