فراخوان لاپید علیه کابینه نتانیاهو

 «یائیر لاپید» رئیس جناح اپوزیسیون رژیم صهیونیستی از شهرک نشینان صهیونیست ها خواست در تظاهراتی که امشب به منظور مطالبه برای بستن قرارداد مبادله اسیران با مقاومت فلسطین در تل آویو برگزار می شود، مشارکت گسترده ای داشته باشند.

لاپید بارها مخالفت خود را با ادامه فعالیت کابینه تندرو و افراطی نتانیاهو اعلام کرده و خواهان کناره گیری نتانیاهو و برگزاری انتخابات زودهنگام کنست (پارلمان) رژیم صهیونیستی شده است.

خبر مرتبط
نخستین تصاویر از لحظه توقیف کشتی اسرائیلی در خلیج فارس توسط سپاه+ فیلم و عکس

نیروی دریایی سپاه ظهر امروز یک کشتی باری مرتبط با اسرائیل را در منطقه خلیج فارس توقیف کردند.

سرزمین های اشغالی فلسطین بویژه در هفته های اخیر با حضور خانواده های اسیران صهیونیست، شاهد برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز نسبت به کابینه این رژیم و شخص نتانیاهو بوده است. این اعتراضات در روزهای اخیر به درگیری بین نیروهای پلیس و معترضان شده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی در ۲ روز گذشته گزارش دادند که در ادامه تظاهرات معترضان علیه سیاست‌های کابینه جنگ، هزاران نفر از معترضان در مناطقی از جمله قدس اشغالی و تل آویو علیه سیاست‌های نتانیاهو دست به تظاهرات زده‌اند و با پلیس درگیر شدند.

رسانه های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که هزاران شهرک‌نشین صهیونیست در تل آویو تظاهرات کردند و خواستار برکناری نتانیاهو و برگزاری انتخابات زودهنگام شدند.

تظاهرات کنندگان همچنین خواستار ‌توافق فوری برای مبادله اسرا با مقاومت در غزه هستند.

رژیم صهیونیستی برای بازگشت اسیران صهیونیست، در طی این مدت چندین بار از طریق میانجی ها با جنبش حماس بر سر مبادله اسیران مذاکره کرده است اما این مذاکرات هر بار به دلیل زیادی خواهی های مقامات تل آویو و مخالفت حماس با شروط تعیین شده از سوی رژیم صهیونیستی و تاکید این جنبش بر لزوم خروج نهایی اشغالگران از نوار غزه و بازگشت بی قید و شرط آوارگان از جنوب نوار غزه به شمال این منطقه و مقدمات بازسازی ویرانی ها به سرانجام نرسیده است.

 

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.