واکنش حزب‌الله لبنان به تهدیدهای اسرائیل/اعلام آمادگی برای جنگ گسترده

«نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار کرد: آمریکا بزرگترین فریبکار است و صفت شیطان بزرگ برایش مناسب است.

خبر مرتبط
حمله موشکی اسرائیل به جنوب لبنان+ فیلم

منابع رسانه‌ای از ۲ حمله اسرائیل به منطقه اقلیم التفاح در جنوب لبنان خبر داد.

طبق گزارش پایگاه خبری العهد، وی گفت: کشتن فرزندان «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس، اقدامی بزدلانه است و دشمن بدون هیچ محدودیتی مردم را می‌کشد.

نعیم قاسم افزود: دیدید که چگونه اسرائیل با مدیریت و حمایت آمریکا و با حمایت غرب و حمایت بین‌المللی دست به کشتار سازمان‌یافته و گرسنگی دادن به همه ملت فلسطین در غزه، کشتار سیستماتیک کودکان و زنان و تخریب خانه‌هایشان زد.

وی ادامه داد: حقوق بین‌الملل کجاست؟ آن‌هایی که از حقوق بین‌الملل صحبت می‌کنند می‌گویند که اسرائیل حق دفاع از خود، در برابر کودکان و خانه‌ها را دارد، دشمن با مجاهدین نمی‌جنگد و جرات نزدیک شدن به آنها را ندارد و در مقابله با آنها هیچ دستاوردی ندارد.

نعیم قاسم درباره تهدیدها علیه لبنان نیز خاطرنشان کرد: ما در صورت گسترش دامنه جنگ توسط دشمن، آماده جنگ هستیم و نه تهدید مقامات رژیم اشغالگر ما را از مواضع حمایتی خود منصرف می‌کند و نه مداخلات خارجی و تا زمانی که نبرد در غزه ادامه داشته باشد به این اقدام ادامه خواهیم داد.

وی تاکید کرد: خطاب به کسانی که به دنبال راه حل هستند، جنگ غزه را متوقف کنید، چراکه تنها گزینه موجود برای دستیابی به راه حل سیاسی با همکاری مقاومت فلسطین است و در چنین صورتی ثبات در منطقه برقرار خواهد شد.

معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: ما در حزب‌الله مصمم هستیم که با حضور و کنترل و با کمترین تاثیر بر زندگی لبنانی‌ها، یک جبهه پشتیبان برای غزه باشیم، بنابراین می‌بینیم که جبهه جنوب شعله‌ور است، اما لبنانی‌ها در مناطق دیگر زندگی روزمره خود را دارند.

نعیم قاسم در پایان تاکید کرد: «مقاومت با سلاح‌ آن خواسته اصلی اکثر لبنانی‌ها است و اگر سلاح‌های مقاومت نبود، لبنان آزاد نمی‌شد و امروز این مقاومت نقطه عطفی برای حفاظت از کشور و مردم است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.