واکنش سازمان ملل به حملات اسرائیل به رسانه‌ها

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل گفت: ما جزئیات این حادثه را نداریم. این نمونه آشکار دیگری از خطراتی است که خبرنگاران در غزه با آن روبرو هستند. این حادثه نیز مانند همه حوادث دیگر باید موضوع تحقیقات شفاف و معتبر باشد.

خبر مرتبط
نگرانی سازمان ملل از تشدید تنش‌ها در منطقه/ گوترش از نزدیک اقدامات ایران را دنبال می‌کند

سخنگوی دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که گوترش از نزدیک اقدامات ایران را دنبال می‌کند و به شدت نگران تشدید تنش‌ها در منطقه است.

به نقل از آناتولی، درحالی‌که تیم تی‌آرتی‌ عربی در حال آماده‌سازی برنامه در اردوگاه آوارگان «النصیرات» در مرکز غزه بودند، خودروی آنها هدف حمله ارتش صهیونیستی قرار گرفت.

سامی شهدا، فیلم‌بردار آزاد، به‌شدت مجروح شد و نیاز به عمل جراحی داشت. سامی برهوم، خبرنگار تی‌آرتی عربی، جان سالم به در برد.

این اولین‌ مرتبه نیست که ارتش رژیم صهیونیستی در جریان جنگ علیه ملت فلسطین که بیش از شش ماه است به طول انجامیده، خبرنگاران را در غزه هدف قرار می‌دهد.

بر اساس گزارش دفتر اطلاع‌رسانی دولتی در نوار غزه، از ۷ اکتبر تاکنون ۱۴۰ روزنامه‌نگار در نتیجه حملات رژیم صهیونیستی کشته شده‌اند.

اردوگاه النصیرات از صبح روز پنجشنبه صحنه حملات شدید توپخانه‌ای و هوایی رژیم صهیونیستی بوده است. ده‌ها فلسطینی از صبح روز پنجشنبه در ادامه بمباران‌های رژیم صهیونیستی که خانه‌ها، مساجد و جاده‌ها را در بخش‌های مختلف استان مرکزی غزه هدف قرار داده، کشته و زخمی شده‌اند.

از ۷ اکتبر ۲۰۲۳، جنگ غزه بیش از ۱۰۰ هزار کشته و زخمی بر جای گذاشته است که اکثرا کودکان و زنان هستند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.