درخواست فوری آکسفام درباره غزه/لندن در کشتار غیرنظامیان غزه شریک است

خیریه آکسفام مستقر در انگلیس در نامه‌ای سرگشاده به لندن نوشت: حمله عمدی یا بی‌پروا به غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی خلاف قوانین بین‌المللی است و تسلیحات انگلیسی فروخته شده به اسرائیل به طور بالقوه برای ارتکاب چنین نقض جدی قوانین بین‌المللی استفاده می‌شود. لندن با امتناع از توقف فروش این تسلیحات، در کشتار غیرنظامیان که روزانه در غزه انجام می‌شود، شریک است.

خبر مرتبط
اقدام اعتراض‌آمیز این گروه در حمایت از غزه/وزارت دفاع انگلیس به رنگ خون درآمد

حامیان یک گروه حامی «تحریم تسلیحاتی اسرائیل» حصار آهنی وزارت دفاع انگلیس را با رنگ قرمز نقاشی کردند.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، این موسسه نامه خود را که به امضای ۴۵ هزار نفر از جمله ده‌ها چهره سرشناس هنری رسیده، نوشته است: یک آتش‌بس فوری، بی‌قید و شرط و دائمی برای توقف مرگ و ویرانی حیاتی است. پایان دادن به فروش تسلیحات گامی مهم در این راستاست.

یکی از اعضای آکسفام نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: این غیرقانونی، غیراخلاقی و ناسازگار است که انگلیس به فروش تسلیحات به اسرائیل ادامه دهد، زمانی که آشکار است که از این تسلیحات و اقلام ساخت انگلیس در نقض جدی قوانین بین‌المللی بشردوستانه استفاده می‌شود.

خبر مرتبط
جزئیات دیدار وزرای خارجه آمریکا و انگلیس/ بلینکن: ما پیشنهادی جدی را به حماس ارائه کرده‌ایم

«آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا و «دیوید کامرون» وزیر خارجه انگلیس در مقر وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن با یکدیگر دیدار و رایزنی کردند.

وی با اشاره به «سطوح کشتار بی‌سابقه» که مردم غزه با آن مواجه هستند، گفت لندن باید فورا تمام صادرات تسلیحات از جمله قطعات و اجزای آن را متوقف کند، در غیر این صورت خطر شریک شدن در جنایات جنگی، انگلیس را تهدید می‌کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.