وضع اوکراین خوب شد/ کمک 400 میلیون دلاری این کشور از راه رسید

بر اساس گزارش یکی از کانال‌های تلویزیونی هلند، این مبلغ علاوه بر ۲ میلیارد یورویی است که پیشتر در بودجه هلند برای کمک به اوکراین در سال جاری میلادی اختصاص یافته بود.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، درضمن اوکراین می‌تواند روی حمایت‌های مالی هلند در سال ۲۰۲۵ نیز حساب کند.

خبر مرتبط
انگلیس روسیه را نگران کرد/ مسکو: لندن در حال تقویت زرادخانه هسته‌ای خود است

مدیر بخش کنترل تسلیحات و عدم اشاعه وزارت خارجه روسیه گفت: هیچ تضمینی وجود ندارد که انگلیسی‌ها پس از دستیابی به سقف اعلام شده متوقف شوند و دست از افزایش زرادخانه اتمی خود بردارند.

کانال تلویزیونی RTL هلند همچنین گزارش داد که کابینه در حال کناره گیری این کشور مبلغ ۱.۵ میلیارد یورو برای این هدف اختصاص داده است. این بودجه برای حمایت نظامی و بازسازی اوکراین در نظر گرفته شده است.

پیشتر این کانال تلویزیونی گزارش کرده بود که در چهار ماه اول سال جاری میلادی هلند تصمیم گرفت تا ۱۰۲ میلیون یورو به عنوان بخشی از نخستین بسته حمایتی به اوکراین کمک کند.

در پایان ژانویه ۲۰۲۴، مقام‌های هلند اعلام کردند که ۱۲۲ میلیون یورو برای تامین مهمات، تجهیزات نظامی و امنیت سایبری به اوکراین کمک می‌کنند.

روسیه اخیرا یادداشتی به ناتو درباره تامین تسلیحات به اوکراین ارسال کرد و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفته که هرگونه محموله تسلیحاتی به اوکراین  هدفی مشروع برای مسکو خواهد بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.