مسکو : فرانسه با آتش بازی می کند

  الکسی پولیشوک روز سه شنبه با اشاره به گفته های امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه که احتمال اعزام نیروی غربی به اوکراین را رد نکرده است، اظهار داشت: مکرون با گفتن این سخنان با آتش بازی می‌کند.

وی گفت: چنین گفت وگوهایی نمی‌تواند باعث نگرانی نشود. سیاستمدارانی که خواستار مداخله نظامی در اوکراین هستند با آتش بازی می‌کنند.

خبر مرتبط
درخواست فوری روسیه درپی حملات اوکراین به نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا

میخائیل اولیانوف، نماینده دائم فدراسیون روسیه در سازمان‌های بین المللی در وین، اعلام کرد که این کشور پس از حملات نیروهای مسلح اوکراین به نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا، خواستار تشکیل جلسه فوق العاده شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در این خصوص شده است.

این دیپلمات ارشد روسیه خاطر نشان کرد: بسیاری از سیاستمداران غربی منافع ملی کشورهای خود را قربانی برنامه سیاسی و جاه طلبی‌های انتخاباتی حزب خود می‌کنند.

پولیشچوک تاکید کرد: به نظر می‌رسد که آنها خطرات تشدید و گسترش بحران را درک نمی‌کنند. این ناپختگی سیاسی است. هشدارهای روسیه درباره ارسال سلاح به کی‌یف نادیده گرفته می‌شود.

رئیس جمهوری فرانسه در نشست پاریس که چندی پیش با حضور روسای جمهوری ۲۰ کشور با موضوع حمایت از اوکراین برگزار شده بود، موضوع اعزام نیروهای نظامی به کی یف را مطرح کرده بود.

مکرون در حاشیه این نشست به خبرنگاران گفت که هنوز اجماعی بر سر اعزام نیروی نظامی به اوکراین حاصل نشده است ولی چنین احتمالی در آینده قابل رد نیست.

بعد از سخنان مکرون بسیاری از کشورهای غربی در واکنش به سخنان مکرون اعلام کردند که به هیچ عنوان نیروی نظامی به اوکراین اعزام نخواهند کرد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.